2017 Jegvirag Cup Junior Dance Results

Short Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Daria POPOVA / Volodymyr BUELIKOV UKR 54.89 30.97 23.92 6.08 5.75 6.08 5.92 6.08 0.00 #3
2 Villõ MARTON / Danyil SEMKO HUN 51.20 28.86 22.34 5.50 5.50 5.50 5.75 5.67 0.00 #5
3 Guoste DAMULEVICIUTE / Deividas KIZATA LTU 43.66 24.80 18.86 4.75 4.50 4.83 4.67 4.83 0.00 #2
4 Jessica MARJOT / Aleksandr JEMELJANOV GBR 34.14 18.60 15.54 4.17 3.83 3.92 3.75 3.75 0.00 #1
5 Rebecca CLARKE / Frank ROSELLI GBR 33.77 17.17 16.60 4.33 3.92 4.25 4.25 4.00 0.00 #4

Free Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Daria POPOVA / Volodymyr BUELIKOV UKR 78.36 39.16 39.20 6.58 6.33 6.67 6.42 6.67 0.00 #5
2 Villõ MARTON / Danyil SEMKO HUN 72.23 37.03 35.20 5.83 5.75 5.83 5.92 6.00 0.00 #4
3 Guoste DAMULEVICIUTE / Deividas KIZATA LTU 65.54 33.14 32.40 5.42 5.17 5.33 5.67 5.42 0.00 #3
4 Jessica MARJOT / Aleksandr JEMELJANOV GBR 58.17 30.37 27.80 4.58 4.42 4.75 4.75 4.67 0.00 #2
5 Rebecca CLARKE / Frank ROSELLI GBR 47.63 22.93 24.70 4.25 4.00 4.08 4.25 4.00 0.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Daria POPOVA / Volodymyr BUELIKOV UKR 133.25 1 1
2 Villõ MARTON / Danyil SEMKO HUN 123.43 2 2
3 Guoste DAMULEVICIUTE / Deividas KIZATA LTU 109.20 3 3
4 Jessica MARJOT / Aleksandr JEMELJANOV GBR 92.31 4 4
5 Rebecca CLARKE / Frank ROSELLI GBR 81.40 5 5

2017 Jegvirag Cup Junior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Dária JAKAB HUN 48.32 27.20 21.12 5.42 5.08 5.25 5.33 5.33 0.00 #5
2 Marya SALDAKAEVA BLR 41.93 21.51 20.42 5.17 4.75 5.25 5.17 5.17 0.00 #7
3 Júlia BÁTORI HUN 41.72 21.40 20.32 5.25 4.83 5.00 5.25 5.08 0.00 #6
4 Sofia Isabell GUIDOTE PHI 38.81 19.03 19.78 5.00 4.58 5.08 5.08 5.00 0.00 #3
5 Mira BARÁTH HUN 38.47 20.07 19.40 4.92 4.58 4.83 5.00 4.92 1.00 #4

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Marya SALDAKAEVA BLR 83.76 41.89 41.87 5.25 4.83 5.42 5.25 5.42 0.00 #4
2 Dária JAKAB HUN 79.67 38.67 42.00 5.33 4.92 5.33 5.42 5.25 1.00 #5
3 Júlia BÁTORI HUN 78.60 37.00 41.60 5.17 5.00 5.25 5.33 5.25 0.00 #3
4 Sofia Isabell GUIDOTE PHI 68.88 27.95 40.93 5.33 4.92 5.17 5.08 5.08 0.00 #2
5 Mira BARÁTH HUN 55.30 21.97 35.33 4.58 4.17 4.25 4.50 4.58 2.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Dária JAKAB HUN 127.99 1 2
2 Marya SALDAKAEVA BLR 125.69 2 1
3 Júlia BÁTORI HUN 120.32 3 3
4 Sofia Isabell GUIDOTE PHI 107.69 4 4
5 Mira BARÁTH HUN 93.77 5 5
WD Daniella IPSARIDES CYP
WD Leona ROGIC SRB

2017 Jegvirag Cup Junior Men’s Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Alexander BOROVOJ HUN 53.51 28.10 25.41 5.17 4.83 5.08 5.25 5.08 0.00 #3
2 Alexander MASZLJANKO HUN 48.21 23.63 26.58 5.58 5.33 5.00 5.17 5.50 2.00 #4
3 Jules Vince ALPE PHI 47.67 22.00 26.67 5.50 5.08 5.17 5.42 5.50 1.00 #2
4 András CSERNOCH HUN 46.01 21.93 25.08 5.25 4.67 5.00 5.08 5.08 1.00 #5
5 Máté BÖRÖCZ HUN 43.89 23.23 21.66 4.58 4.08 4.25 4.42 4.33 1.00 #1

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Alexander BOROVOJ HUN 94.51 42.17 53.34 5.50 5.17 5.17 5.33 5.50 1.00 #5
2 Jules Vince ALPE PHI 89.25 39.25 52.00 5.42 4.83 5.08 5.25 5.42 2.00 #3
3 Alexander MASZLJANKO HUN 83.62 35.28 49.34 5.25 4.67 4.75 5.00 5.00 1.00 #4
4 Máté BÖRÖCZ HUN 70.04 35.38 37.66 4.25 3.50 3.58 3.75 3.75 3.00 #1
5 András CSERNOCH HUN 68.65 28.49 41.16 4.50 3.75 4.08 4.17 4.08 1.00 #2

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Alexander BOROVOJ HUN 148.02 1 1
2 Jules Vince ALPE PHI 136.92 3 2
3 Alexander MASZLJANKO HUN 131.83 2 3
4 András CSERNOCH HUN 114.66 4 5
5 Máté BÖRÖCZ HUN 113.93 5 4

 

2016 Jegvirag Cup Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Kriszten SPOURS GBR 41.61 24.63 16.98 4.25 4.00 4.33 4.33 4.33 0.00 #4
2 Lara ROTH AUT 34.91 20.43 16.48 4.42 3.92 4.00 4.17 4.08 2.00 #3
3 Júlia BÁTORI HUN 30.35 15.13 16.22 4.17 3.83 3.92 4.17 4.17 1.00 #1
4 Eszter SZOMBATHELYI HUN 24.93 11.33 13.60 3.50 3.08 3.42 3.58 3.42 0.00 #2

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Kriszten SPOURS GBR 85.82 50.63 35.19 4.58 3.83 4.75 4.33 4.50 0.00 #3
2 Lara ROTH AUT 63.87 30.33 34.54 4.42 4.17 4.33 4.42 4.25 1.00 #4
3 Júlia BÁTORI HUN 62.33 29.66 32.67 4.17 3.83 4.17 4.17 4.08 0.00 #2
4 Eszter SZOMBATHELYI HUN 46.80 18.93 27.87 3.75 3.42 3.42 3.58 3.25 0.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Kriszten SPOURS GBR 127.43 1 1
2 Lara ROTH AUT 98.78 2 2
3 Júlia BÁTORI HUN 92.68 3 3
4 Eszter SZOMBATHELYI HUN 71.73 4 4

2016 Jegvirag Cup Junior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Bianka FRIESZ HUN 39.36 22.42 16.94 4.17 3.92 4.25 4.33 4.50 0.00 #4
2 Dária JAKAB HUN 33.93 18.99 14.94 3.92 3.50 3.83 3.75 3.67 0.00 #5
3 Naja FERKOV SLO 33.76 18.96 14.80 3.75 3.50 3.75 3.83 3.67 0.00 #9
4 Nina POLSAK SLO 33.12 18.56 14.56 3.67 3.42 3.67 3.75 3.67 0.00 #3
5 Alina SUPONENKO BLR 31.89 16.01 15.88 4.17 3.75 4.00 3.92 4.00 0.00 #8
6 Zsuzsanna OSVÁTH HUN 31.43 16.89 14.54 3.67 3.42 3.75 3.75 3.58 0.00 #7
7 Alina MARTYNIUK UKR 30.18 14.90 16.28 4.17 3.75 4.17 4.08 4.17 1.00 #1
8 Chiara ZUCCHI ITA 22.68 9.80 12.88 3.25 3.00 3.25 3.42 3.17 0.00 #6
9 Noémi DE JONGE HUN 15.08 5.20 11.88 3.25 2.67 2.67 3.25 3.00 2.00 #2

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Zsuzsanna OSVÁTH HUN 62.84 33.37 29.47 4.00 3.42 3.75 3.67 3.58 0.00 #2
2 Bianka FRIESZ HUN 61.82 27.69 34.13 4.25 4.00 4.25 4.50 4.33 0.00 #8
3 Naja FERKOV SLO 61.23 31.76 29.47 3.75 3.42 3.92 3.75 3.58 0.00 #6
4 Alina SUPONENKO BLR 60.26 28.53 31.73 4.08 3.67 4.00 4.08 4.00 0.00 #5
5 Nina POLSAK SLO 56.15 27.81 29.34 3.75 3.50 3.67 3.75 3.67 1.00 #7
6 Dária JAKAB HUN 54.41 26.95 29.46 3.83 3.50 3.75 3.75 3.58 2.00 #9
7 Alina MARTYNIUK UKR 51.50 24.70 28.80 3.75 3.33 3.67 3.75 3.50 2.00 #1
8 Chiara ZUCCHI ITA 38.44 15.58 23.86 3.08 2.75 3.08 3.00 3.00 1.00 #4
9 Noémi DE JONGE HUN 35.27 11.00 26.27 3.33 3.00 3.25 3.42 3.42 2.00 #3

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Bianka FRIESZ HUN 101.18 1 2
2 Naja FERKOV SLO 94.99 3 3
3 Zsuzsanna OSVÁTH HUN 94.27 6 1
4 Alina SUPONENKO BLR 92.15 5 4
5 Nina POLSAK SLO 89.27 4 5
6 Dária JAKAB HUN 88.34 2 6
7 Alina MARTYNIUK UKR 81.68 7 7
8 Chiara ZUCCHI ITA 61.12 8 8
9 Noémi DE JONGE HUN 50.35 9 9

2016 Jegvirag Cup Junior Men’s Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Myhailo MEDUNYTSIA UKR 39.74 21.73 19.01 4.00 3.67 3.75 3.92 3.67 1.00 #5
2 Máté BÖRÖCZ HUN 38.33 20.16 18.17 3.92 3.42 3.58 3.67 3.58 0.00 #1
3 Alexander MASZLJANKO HUN 36.62 18.37 18.25 3.75 3.50 3.67 3.75 3.58 0.00 #4
4 Alexander BOROVOJ HUN 35.69 17.86 19.83 4.00 3.67 3.83 4.25 4.08 2.00 #2
5 András CSERNOCH HUN 33.60 16.00 18.60 3.92 3.42 3.67 3.92 3.67 1.00 #3
6 Tamás SZOBOSZLAI HUN 22.92 8.93 15.99 3.33 3.00 3.25 3.33 3.08 2.00 #6

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Máté BÖRÖCZ HUN 80.01 46.01 36.00 3.92 3.25 3.75 3.50 3.58 2.00 #5
2 András CSERNOCH HUN 75.97 42.31 34.66 3.83 3.00 3.58 3.42 3.50 1.00 #1
3 Myhailo MEDUNYTSIA UKR 69.01 32.33 40.68 4.42 3.92 3.92 4.25 3.83 4.00 #4
4 Alexander BOROVOJ HUN 68.90 33.56 37.34 3.92 3.58 3.58 3.92 3.67 2.00 #2
5 Tamás SZOBOSZLAI HUN 54.07 22.55 31.52 3.50 2.92 3.25 3.17 2.92 0.00 #3

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Máté BÖRÖCZ HUN 118.34 2 1
2 András CSERNOCH HUN 109.57 5 2
3 Myhailo MEDUNYTSIA UKR 108.75 1 3
4 Alexander BOROVOJ HUN 104.59 4 4
5 Tamás SZOBOSZLAI HUN 76.99 6 5
WD Alexander MASZLJANKO HUN

Jegvirag Cup Senior Men’s Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Graham NEWBERRY GBR 54.31 31.31 25.00 5.00 4.75 5.00 5.08 5.17 2.00 #2
2 Jack NEWBERRY GBR 52.10 27.93 24.17 4.75 4.42 5.00 5.00 5.00 0.00 #3
3 Justus STRID DEN 42.87 18.37 24.50 5.08 4.67 4.75 5.00 5.00 0.00 #1

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Jack NEWBERRY GBR 122.32 65.98 56.34 5.67 5.33 5.83 5.67 5.67 0.00 #3
2 Graham NEWBERRY GBR 108.20 56.86 52.34 5.33 4.83 5.17 5.42 5.42 1.00 #2

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Jack NEWBERRY GBR 174.42 2 1
2 Graham NEWBERRY GBR 162.51 1 2
WD Justus STRID DEN

Jegvirag Cup Junior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Diana NIKITINA LAT 53.05 33.13 19.92 4.83 4.75 5.17 5.08 5.08 0.00 #2
2 Kriszten SPOURS GBR 46.01 29.55 17.46 4.50 4.08 4.50 4.33 4.42 1.00 #1
3 Maeva GALLARDA ESP 36.14 20.54 15.60 3.92 3.50 4.00 4.08 4.00 0.00 #5
4 Bianka FRIESZ HUN 35.92 19.64 16.28 3.92 3.75 4.17 4.33 4.17 0.00 #6
5 Katie PASFIELD AUS 32.36 18.38 15.98 4.00 3.83 4.08 4.00 4.08 2.00 #4

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Diana NIKITINA LAT 102.39 59.99 42.40 5.50 5.00 5.42 5.25 5.33 0.00 #5
2 Kriszten SPOURS GBR 78.21 43.88 35.33 4.50 4.08 4.50 4.50 4.50 1.00 #4
3 Maeva GALLARDA ESP 72.30 36.90 36.40 4.50 4.33 4.67 4.67 4.58 1.00 #3
4 Katie PASFIELD AUS 62.71 29.25 33.46 4.08 3.83 4.42 4.33 4.25 0.00 #2
5 Bianka FRIESZ HUN 60.92 28.99 32.93 3.92 3.83 4.17 4.33 4.33 1.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Diana NIKITINA LAT 155.44 1 1
2 Kriszten SPOURS GBR 124.22 2 2
3 Maeva GALLARDA ESP 108.44 3 3
4 Bianka FRIESZ HUN 96.84 4 5
5 Katie PASFIELD AUS 95.07 5 4
WD Monika PETERKA SLO

Jegvirag Cup Junior Men’s Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Samuel KOPPEL EST 48.47 25.21 23.26 4.67 4.42 4.67 4.75 4.75 0.00 #5
2 James MIN AUS 44.81 23.31 21.50 4.17 4.00 4.33 4.50 4.50 0.00 #4
3 Daniyar ADYLOV KAZ 42.28 20.69 21.59 4.42 4.08 4.42 4.42 4.25 0.00 #2
4 Alexander BOROVOJ HUN 41.97 22.39 21.58 4.25 4.00 4.33 4.50 4.50 2.00 #7
5 Alexander MASZLJANKO HUN 37.46 18.46 20.00 4.08 3.83 3.92 4.25 3.92 1.00 #6
6 Glebs BASINS LAT 35.03 18.21 17.82 3.83 3.33 3.58 3.58 3.50 1.00 #1
7 Johannes MAIERHOFER AUT 34.34 16.17 18.17 3.92 3.42 3.58 3.67 3.58 0.00 #3

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Samuel KOPPEL EST 93.86 47.36 48.50 4.92 4.58 4.83 5.00 4.92 2.00 #7
2 James MIN AUS 85.52 42.04 45.48 4.58 4.33 4.67 4.58 4.58 2.00 #6
3 Glebs BASINS LAT 84.00 43.84 40.16 4.17 3.75 4.00 4.08 4.08 0.00 #1
4 Daniyar ADYLOV KAZ 80.96 38.64 44.32 4.58 4.25 4.33 4.50 4.50 2.00 #5
5 Alexander MASZLJANKO HUN 79.78 39.62 41.16 4.00 3.92 4.08 4.33 4.25 1.00 #3
6 Johannes MAIERHOFER AUT 72.67 33.99 40.68 4.17 3.83 4.00 4.17 4.17 2.00 #2
7 Alexander BOROVOJ HUN 67.79 29.63 42.16 4.42 4.08 4.08 4.42 4.08 4.00 #4

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Samuel KOPPEL EST 142.33 1 1
2 James MIN AUS 130.33 2 2
3 Daniyar ADYLOV KAZ 123.24 3 4
4 Glebs BASINS LAT 119.03 6 3
5 Alexander MASZLJANKO HUN 117.24 5 5
6 Alexander BOROVOJ HUN 109.76 4 7
7 Johannes MAIERHOFER AUT 107.01 7 6