2018 Upper Great Lakes Regionals Ladies Results

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 20 Maxine Marie Bautista, DuPage FSC 1 61.72 1 104.61 166.33
2 17 Diana Zhu, St. Paul FSC 3 49.39 2 100.68 150.07
3 19 Alexandra Rogers, Black Hills FSC 2 51.65 3 90.94 142.59
4 18 Taylor Morris, Skokie Valley SC 4 49.06 4 84.15 133.21
5 16 Lauren Townsend, DuPage FSC 5 43.62 7 78.50 122.12
6 11 Natalie Motley, DuPage FSC 7 38.28 6 79.06 117.34
7 12 Sophie LeMieux, Greater Green Bay FSC 10 37.74 8 78.32 116.06
8 9 Juliana Welter, Braemar-City of Lakes FSC 15 32.74 5 79.66 112.40
9 15 Madalyn Moree, Starlight Ice Dance Club 6 38.44 9 72.36 110.80
10 14 Makala Arn, Rockford SC 8 38.13 11 70.24 108.37
11 6 Sydney Ullman, Northern Blades NSC FSC 12 33.65 10 70.60 104.25
12 10 Janet Kang, Starlight Ice Dance Club 11 37.41 14 66.83 104.24
13 8 Eva White, Starlight Ice Dance Club 14 33.49 12 70.09 103.58
14 13 Eliana Biggers, Northern Ice SC 9 37.79 15 64.61 102.40
15 7 Georgia Van Offeren, St. Paul FSC 13 33.58 13 68.21 101.79
16 1 Delaney Sullivan, Northern Ice SC 16 30.26 18 53.09 83.35
17 2 Meagan Rider, DuPage FSC 18 25.31 16 54.16 79.47
18 5 Naomi Wong, FSC of Madison 17 26.01 17 53.13 79.14
19 4 Logan Mahoney, FSC of Bloomington 19 24.62 19 51.52 76.14
20 3 Kendall Phillips, Wisconsin FSC 20 21.03 20 43.51 64.54
WD Emma Enebak, FSC of Bloomington

2018 Upper Great Lakes Novice Ladies Results

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 11 Ariela Masarsky, DuPage FSC 1 47.03 1 96.83 143.86
2 10 Calista Choi, Skokie Valley SC 2 46.50 2 92.72 139.22
3 12 Wren Warne-Jacobsen, St. Paul FSC 3 46.01 3 89.87 135.88
4 9 Sunny Choi, Northern Blades NSC FSC 4 41.04 4 87.83 128.87
5 8 Chihiro Taira, Skokie Valley SC 5 37.27 5 74.72 111.99
6 4 Zoe Parrilli, Northern Ice SC 8 32.78 6 64.53 97.31
7 5 Rachael Wall, Skokie Valley SC 7 33.43 7 62.94 96.37
8 7 Dianna Barker, Southport SC 6 36.49 10 55.73 92.22
9 6 Dani Reiser, Northern Blades NSC FSC 9 32.25 9 58.95 91.20
10 3 Casi Reiser, Northern Blades NSC FSC 10 31.95 8 59.20 91.15
11 1 Tyra Schmalzbauer, Northern Blades NSC FSC 11 30.66 11 53.14 83.80
12 2 Sophie Paradi, Skokie Valley SC 12 30.13 12 51.59 81.72

2018 Upper Great Lakes Regionals Novice Men’s Results

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 5 Jonathan Yang, St. Paul FSC 1 49.88 1 117.54 167.42
2 6 Trevor Bucek, Northern Ice SC 2 37.75 2 79.29 117.04
3 4 Daniel Turchin, Skokie Valley SC 3 37.00 3 66.59 103.59
4 1 Paul Egebrecht, DuPage FSC 4 35.06 4 58.45 93.51
5 2 George Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 5 26.68 6 53.01 79.69
6 3 Kevin Lee, FSC of Madison 6 22.00 5 54.66 76.66
WD Payton Winkler, Greater Green Bay FSC

2018 Upper Great Lakes Regionals Intermediate Men’s Results

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 9 Joseph Klein, Skokie Valley SC 1 36.10 1 68.73 104.83
2 11 Collin Motley, DuPage FSC 3 32.05 3 61.31 93.36
3 12 Daniel Martynov, Northern Ice SC 6 29.32 2 63.57 92.89
4 8 Jan William Eraker, FSC of Madison 4 30.07 4 58.21 88.28
5 7 Anthony Mugg, DuPage FSC 5 29.53 5 57.04 86.57
6 4 Victor Shi, Skokie Valley SC 7 28.69 6 53.51 82.20
7 10 Maximilian Lai, Northern Ice SC 2 32.55 10 41.02 73.57
8 6 Jaden Schwab, St. Paul FSC 8 25.26 7 47.78 73.04
9 5 Raymond Carey, Chicago FSC 9 23.90 9 44.44 68.34
10 1 Henry Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 11 20.74 8 45.42 66.16
11 2 Alexander Gach, Skokie Valley SC 10 23.40 11 40.78 64.18
12 3 Jordan Gillette, Ames FSC 12 16.44 12 29.49 45.93

2018 Upper Great Lakes Junior Ladies Results

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 17 Anissa Maravilla, DuPage FSC 3 40.57 1 83.66 124.23
2 19 Karina Nance, Skokie Valley SC 4 39.64 2 78.40 118.04
3 16 Lily Miller, Wisconsin FSC 2 44.05 4 71.07 115.12
4 20 Emily Soto, Wisconsin FSC 1 45.62 5 69.30 114.92
5 12 Alison Neumann, St. Paul FSC 9 34.80 3 76.07 110.87
6 15 Sophia Pearson, Skokie Valley SC 7 36.63 6 68.85 105.48
7 18 Haley Briesch, Eden Prairie FSC 5 38.29 8 66.11 104.40
8 14 Laiken Lockley, DuPage FSC 6 37.31 7 67.02 104.33
9 11 Amber Jacobsen, DuPage FSC 8 34.87 10 63.18 98.05
10 7 Emma Nigrelli, DuPage FSC 11 33.93 9 64.09 98.02
11 9 Mirella Strieleman, Skokie Valley SC 12 33.74 11 61.56 95.30
12 10 Haley Vihnanek, Glenwood FSC 13 32.97 12 58.28 91.25
13 13 Ema Takahashi, DuPage FSC 10 34.52 13 54.69 89.21
14 1 Sydney Berrier, Starlight Ice Dance Club 18 28.01 14 54.34 82.35
15 8 Lucy Mayer, Braemar-City of Lakes FSC 15 30.25 15 52.03 82.28
16 6 Carly Leonard, DuPage FSC 14 32.38 17 48.77 81.15
17 3 Tess Jensen, Starlight Ice Dance Club 19 26.74 16 49.67 76.41
18 5 Melanie Kilchherr, Northern Ice SC 16 30.14 18 44.87 75.01
19 4 Haley Jostes, Braemar-City of Lakes FSC 17 28.54 19 43.48 72.02
20 2 Gretchen Scarseth, Eau Claire FSC 20 22.38 20 26.40 48.78
WD Sophie Leither, Elk River FSC
WD Lea Jung, Skokie Valley SC
WD Nicole Farolan, Northern Ice SC

2018 Upper Great Lakes Regionals Juvenile Girls Results

Place Start Name Score
1 13 Macie Rolf, Illinois Valley FSC 59.38
2 17 Lily Podgorak, St. Paul FSC 55.38
3 18 Cathy Yang, Illinois Valley FSC 50.45
4 2 Elsa Cheng, Skokie Valley SC 50.03
5 10 Sofia Wang, Skokie Valley SC 48.72
6 19 Saffron Woodrum, Illinois Valley FSC 48.56
7 20 Strauss Schneider, Northern Ice SC 47.59
8 12 Jayna Hosman, Northern Ice SC 47.56
9 15 Adele Zheng, DuPage FSC 46.82
10 7 Mallory Ritter, Glenwood FSC 45.98
11 14 Ava Neuhaus, DuPage FSC 45.87
12 3 Julia Kasprzyk, DuPage FSC 44.31
13 11 Mia Cittadine, Northern Ice SC 42.97
14 9 Halym Hwang-Acosta, Skokie Valley SC 42.75
15 1 Lianna OGrady, Skokie Valley SC 41.65
16 16 Zoey Etheridge, DuPage FSC 40.96
17 6 Amy Li, St. Peters FSA 40.85
18 5 Diana Freeman, Wagon Wheel FSC 38.46
19 8 Ava Pihlstrom, Starlight Ice Dance Club 38.35
20 4 Brookelle Ternus, Southern Wisconsin FSC 38.01

2018 Upper Great Lakes Intermediate Ladies Results

lace Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 16 Samantha Liker, DuPage FSC 1 40.60 1 90.18 130.78
2 17 Isabelle Inthisone, DuPage FSC 2 38.07 2 76.18 114.25
3 14 Hannah Lofton, Skokie Valley SC 6 31.57 3 68.11 99.68
4 19 Mia Hackworth, Illinois Valley FSC 4 34.19 4 64.80 98.99
5 18 Abby Slovin, DuPage FSC 3 36.27 7 55.00 91.27
6 10 Alyssa Hurley, St. Paul FSC 7 30.64 5 58.02 88.66
7 15 Jolee Reese, Creve Coeur FSC 5 32.72 6 55.65 88.37
8 6 Jessica Martinelli, Duluth FSC 12 28.86 9 54.81 83.67
9 8 Ria Basu, Chicago FSC 11 29.14 10 53.49 82.63
10 11 Caitlin Glascott, DuPage FSC 8 30.22 12 52.16 82.38
11 7 Abigail Magnusson, Lake Minnetonka FSC 14 27.15 8 54.87 82.02
12 12 Sadie Gibbs, Starlight Ice Dance Club 9 29.85 13 51.67 81.52
13 9 Colette Jackson, Glenwood FSC 13 28.35 15 49.85 78.20
14 4 Elizabeth Wangley, St. Peters FSA 16 24.38 11 52.65 77.03
15 2 Lourdes Andriukaitis, Chicago FSC 17 24.17 14 49.97 74.14
16 5 Ainsley Fortschneider, Creve Coeur FSC 15 26.42 17 47.61 74.03
17 1 Julia Sadko, Skokie Valley SC 18 23.93 16 49.55 73.48
18 3 Kathleen Martinus, St. Paul FSC 19 21.49 18 45.19 66.68
WD Susan Tatelli, Skokie Valley SC 10 29.61
WD McKenzie Liboy, Chicago FSC

2018 Upper Great Lakes Regionals Juvenile Boys Results

Place Start Name Score
1 3 Ethan Peal, Skokie Valley SC 53.53
2 9 Aidan Bell, Skokie Valley SC 50.44
3 4 Timothy Bergal, Central Iowa FSC 47.05
4 11 Daniel Borisov, Braemar-City of Lakes FSC 43.19
5 2 Matthew Soifer, Skokie Valley SC 36.20
6 5 Dylan Oliver, DuPage FSC 29.95
7 8 Kristopher Kautz, Duluth FSC 28.52
8 1 Andrew Bai, St. Paul FSC 27.44
9 7 Anton Yakunin, Central Iowa FSC 27.25
WD Gabriel Martinez, Skokie Valley SC
WD Zachary Yoshioka, Northern Ice SC

2017 Upper Great Lakes Regional Results

Juvenile Girls

Place Start Name Score
1 15 Macie Rolf, Illinois Valley FSC 51.74
2 14 Abby Slovin, DuPage FSC 49.39
3 12 Vicka Khrabatyn, Northern Ice SC 49.38
4 11 Jessica Martinelli, Duluth FSC 48.20
5 8 Hannah Lofton, Skokie Valley SC 47.93
6 16 Ria Basu, Chicago FSC 44.22
7 9 Jolee Reese, Creve Coeur FSC 42.74
8 6 Elizabeth Wangley, St Peters FSA 42.39
9 4 Faith Olczak, DuPage FSC 40.71
10 7 Alyssa Hurley, St Paul FSC 40.25
11 13 Strauss Schneider, Northern Ice SC 38.86
12 2 Amy Li, St Peters FSA 38.77
13 1 Meghan Gregory, Northern Ice SC 36.27
14 5 Sydney Dorvil, Braemar-City of Lakes FSC 35.51
15 10 Mia Cittadine, Northern Ice SC 34.10
16 3 Emily Yang, Skokie Valley SC 31.85

Intermediate Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 23 Ariela Masarsky, DuPage FSC 1 43.91 6 63.23 107.14
2 22 Samantha Liker, DuPage FSC 2 40.17 2 64.89 105.06
3 21 Calista Choi, Skokie Valley SC 4 35.82 1 68.56 104.38
4 20 Sunny Choi, Northern Blades NSC FSC 3 36.02 5 63.92 99.94
5 24 Zoe Parrilli, Northern Ice SC 5 34.97 4 64.59 99.56
6 14 Isabelle Inthisone, FSC of Madison 8 32.16 3 64.83 96.99
7 13 Grayson Baginski, Northern Ice SC 7 32.92 7 58.88 91.80
8 19 Abbie Symanietz, St Paul FSC 6 34.22 10 55.23 89.45
9 15 Mia Hackworth, Illinois Valley FSC 9 31.96 9 56.12 88.08
10 17 Lauren Teubner, Northern Ice SC 10 29.68 8 56.13 85.81
11 18 Abbygail Johnson, Skokie Valley SC 12 28.74 11 53.73 82.47
12 16 Colette Jackson, Glenwood FSC 11 29.26 12 52.86 82.12
13 10 Elyse Wiese, Skokie Valley SC 13 28.64 14 49.06 77.70
14 9 Olivia Yoshioka, Northern Ice SC 15 25.64 13 49.21 74.85
15 7 Dani Reiser, Northern Blades NSC FSC 17 24.77 15 47.52 72.29
16 12 Casi Reiser, Northern Blades NSC FSC 14 27.59 20 42.81 70.40
17 3 Sadie Gibbs, Starlight Ice Dance Club 21 24.39 16 45.71 70.10
18 2 Alesya Merkepel, Wisconsin FSC 19 24.75 17 45.35 70.10
19 4 Kathleen Martinus, St Paul FSC 20 24.72 18 45.32 70.04
20 5 Tyra Schmalzbauer, Northern Blades NSC FSC 22 24.26 19 44.13 68.39
21 11 Deena Alsabbah, Cutting Edge FSC 16 25.29 21 42.74 68.03
22 8 Logan Mahoney, FSC of Bloomington 18 24.76 23 40.78 65.54
23 6 Payton Winke, Rockford SC 23 22.89 22 41.77 64.66
24 1 Alyssa Dunn, Chicago FSC 24 22.29 24 32.67 54.96

Novice Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 14 Angelina Huang, St Peters FSA 1 49.80 1 95.56 145.36
2 16 Wren Warne-Jacobsen, St Paul FSC 2 48.57 2 80.08 128.65
3 11 Rachel Men, Skokie Valley SC 3 41.60 3 79.04 120.64
4 15 Anissa Maravilla, DuPage FSC 4 37.31 4 72.94 110.25
5 12 Laiken Lockley, DuPage FSC 6 36.08 7 59.24 95.32
6 8 Samantha Dreyer, Skokie Valley SC 7 33.39 6 60.02 93.41
7 7 Rachael Wall, Skokie Valley SC 9 32.79 5 60.05 92.84
8 13 Haley Briesch, Eden Prairie FSC 5 36.19 10 55.54 91.73
9 10 Alexeia Gorecki, DuPage FSC 10 32.57 9 56.15 88.72
10 3 Haley Vihnanek, Glenwood FSC 13 30.28 8 56.55 86.83
11 6 Ambryn Meehan, DuPage FSC 11 31.13 12 54.84 85.97
12 2 Amber Jacobsen, Northern Ice SC 12 30.59 13 54.56 85.15
13 1 Mirella Strieleman, Skokie Valley SC 16 28.80 11 55.51 84.31
14 4 Faith Nguyen, Northern Ice SC 15 28.93 14 53.68 82.61
15 9 Christina Tenzin, Skokie Valley SC 8 32.99 16 48.69 81.68
16 5 Sophie Leither, Elk River FSC 14 29.60 15 48.80 78.40

Junior Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 10 Diana Zhu, St Paul FSC 1 49.56 2 80.98 130.54
2 9 Maxine Marie Bautista, DuPage FSC 4 43.76 1 85.83 129.59
3 12 Madalyn Moree, Starlight Ice Dance Club 2 48.94 3 77.36 126.30
4 7 Eliana Biggers, Northern Ice SC 5 43.04 5 76.17 119.21
5 8 Sarah Nunez, DuPage FSC 6 40.96 4 76.17 117.13
6 11 Taylor Morris, Skokie Valley SC 3 44.91 6 71.15 116.06
7 3 Emily Soto, Wisconsin FSC 7 38.79 8 68.55 107.34
8 2 Kelsie Olono, Skokie Valley SC 9 37.39 7 68.93 106.32
9 1 Carly Leonard, DuPage FSC 8 37.62 9 61.46 99.08
10 4 Karina Nance, Skokie Valley SC 10 36.58 10 60.46 97.04
11 6 Sophia Pearson, Skokie Valley SC 12 34.16 11 56.11 90.27
12 5 Nicole Farolan, Northern Ice SC 11 34.30 12 55.21 89.51

Senior Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 12 Bradie Tennell, Wagon Wheel FSC 1 53.16 1 113.30 166.46
2 13 Lauren Townsend, DuPage FSC 2 39.10 2 72.41 111.51
3 15 Maria Kalina, Starlight Ice Dance Club 5 34.22 3 69.68 103.90
4 17 Cailey Olono, Skokie Valley SC 4 34.56 5 66.62 101.18
5 9 Juliana Welter, Braemar-City of Lakes FSC 9 30.23 4 68.37 98.60
6 14 Sophie LeMieux, Greater Green Bay FSC 3 36.76 9 59.84 96.60
7 11 Natalie Motley, DuPage FSC 10 29.79 6 60.96 90.75
8 16 Francesca Siracusano, Northern Ice SC 6 32.14 10 58.26 90.40
9 10 Annika Hall, Duluth FSC 8 30.49 8 59.85 90.34
10 8 Jessica Goble, Heart Of Illinois SC 11 28.36 11 57.35 85.71
11 5 Alexis Le, Northern Ice SC 15 23.58 7 60.10 83.68
12 2 Sarah Moss, Shattuck – St Mary’s 17 21.10 12 47.44 68.54
13 3 Kristina Zaslavskaya, Shattuck – St Mary’s 14 24.39 13 44.06 68.45
14 1 Kelly Medd, Starlight Ice Dance Club 16 22.91 14 43.85 66.76
15 4 Linnea Seline, FSC of Bloomington 13 24.50 15 39.97 64.47
16 6 Ariana Grymski, DuPage FSC 7 32.11 16 23.47 55.58
WD Julia Hussian, FSC of Bloomington 12 25.94
WD Makala Arn, Rockford SC
WD Ariana Kedoin, St Paul FSC

Juvenile Boys

Place Start Name Score
1 9 Daniel Martynov, Northern Ice SC 46.88
2 12 Joseph Klein, Skokie Valley SC 44.58
3 3 Anthony Mugg, DuPage FSC 35.71
4 5 Aidan Bell, Skokie Valley SC 34.65
5 6 Zachary Yoshioka, Northern Ice SC 34.19
6 10 Ethan Peal, Skokie Valley SC 34.18
7 8 Maximilian Lai, Northern Ice SC 29.08
8 7 Daniel Borisov, Eden Prairie FSC 28.83
9 14 Timothy Bergal, Central Iowa FSC 28.56
10 1 J-Arh Doromal, Heart Of Illinois SC 27.60
11 15 William Church, Heart Of Illinois SC 27.49
12 16 Henry Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 26.92
13 11 Garrett Hollihan, Starlight Ice Dance Club 25.61
14 4 Benjamin Kane, Northern Ice SC 23.94
15 2 Anton Yakunin, Central Iowa FSC 22.18
16 13 Gabriel Martinez, Skokie Valley SC 20.52

Intermediate Men

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 10 Daniel Turchin, Skokie Valley SC 1 35.03 1 64.32 99.35
2 13 Payton Winkler, Greater Green Bay FSC 2 31.88 2 58.42 90.30
3 6 Trevor Bucek, Northern Ice SC 6 26.91 3 56.71 83.62
4 11 Victor Shi, Skokie Valley SC 3 30.49 4 52.73 83.22
5 9 Paul Egebrecht, DuPage FSC 4 28.68 5 52.13 80.81
6 5 Collin Motley, DuPage FSC 7 25.92 6 47.39 73.31
7 7 Jim Wang, St Paul FSC 9 22.99 7 46.68 69.67
8 12 Jan William Eraker, FSC of Madison 5 28.40 8 40.76 69.16
9 8 Alexander Gach, Skokie Valley SC 8 24.41 9 36.02 60.43
10 2 Jaden Schwab, St Paul FSC 10 21.16 10 35.36 56.52
11 3 George Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 11 17.42 11 33.26 50.68
12 1 Ethan Kampelman, Creve Coeur FSC 12 16.07 12 24.85 40.92
13 4 Jordan Gillette, Ames FSC 13 13.39 13 17.93 31.32

Novice Men

lace Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 5 Jonathan Yang, St Paul FSC 1 53.32 1 100.51 153.83
2 6 Joonsoo Kim, DuPage FSC 2 47.59 2 93.12 140.71
3 8 Alex Wellman, Central Illinois FSC 4 42.68 3 91.46 134.14
4 7 Henry Lai, Northern Ice SC 3 43.34 6 55.77 99.11
5 2 David Kaufmann, Rochester FSC 5 35.90 5 60.90 96.80
6 3 Paul Stipinas, Northern Ice SC 6 33.56 4 61.24 94.80
7 4 Kevin Lee, FSC of Madison 7 25.15 7 44.65 69.80
8 1 Lucas Rosa, DuPage FSC 8 21.85 8 44.07 65.92

2016 Upper Great Lakes Regional Results

Juvenile Girls

Place Start Name Score
1 18 Zoe Parrilli, Northern Ice SC 49.23
2 14 Sunny Choi, Three Rivers FSC 49.00
3 15 Isabelle Inthisone, FSC of Madison 47.24
4 20 Calista Choi, Skokie Valley SC 46.55
5 17 Finley Hawk, Glenwood FSC 45.78
6 19 Colette Jackson, Glenwood FSC 45.21
7 2 Mia Hackworth, Illinois Valley FSC 44.65
8 5 Abby Slovin, DuPage FSC 44.19
9 13 Sophia Chez, FSC of Bloomington 43.80
10 6 Vicka Khrabatyn, Northern Ice SC 42.78
11 16 Alesya Merkepel, Wisconsin FSC 40.82
12 11 Chihiro Taira, Skokie Valley SC 39.15
13 4 Abbygail Johnson, Skokie Valley SC 37.91
14 7 Hana Lee, DuPage FSC 37.02
15 3 Grayson Baginski, Northern Ice SC 36.61
16 9 Alexandra Schneiderhahn, St. Louis SC 35.91
17 1 Sophia Liu, St. Louis SC 34.91
18 10 Olivia Pasinski, Glenwood FSC 34.16
19 12 Lourdes Andriukaitis, Chicago FSC 34.02
20 8 Megan Marifern, Cutting Edge FSC 32.16

Intermediate Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 18 Wren Warne-Jacobsen, St. Paul FSC 1 39.31 1 70.40 109.71
2 17 Angelina Huang, St. Peters FSA 3 35.63 2 70.05 105.68
3 16 Rachel Men, Skokie Valley SC 2 37.91 3 66.95 104.86
4 13 Ariela Masarsky, DuPage FSC 7 32.78 4 64.40 97.18
5 19 Anissa Maravilla, DuPage FSC 4 35.62 5 59.53 95.15
6 12 Laiken Lockley, DuPage FSC 9 31.39 6 59.43 90.82
7 15 Paige Zolnierek, Springfield FSC 8 32.47 7 57.21 89.68
8 14 Regina Kim, Skokie Valley SC 10 30.57 8 55.97 86.54
9 11 Samantha Liker, DuPage FSC 6 33.22 11 51.60 84.82
10 8 Samantha Dreyer, Skokie Valley SC 12 27.44 9 54.32 81.76
11 10 Amanda Peterson, FSC of Bloomington 14 25.19 10 53.87 79.06
12 20 Alexeia Gorecki, DuPage FSC 5 33.96 17 42.76 76.72
13 7 Mirella Strieleman, Skokie Valley SC 11 29.46 14 45.35 74.81
14 9 Rachael Wall, Skokie Valley SC 13 26.25 13 47.28 73.53
15 2 Madeline Rider, FSC of Madison 18 23.48 12 49.19 72.67
16 5 Sophie Leither, Elk River FSC 17 23.97 15 45.34 69.31
17 6 Chloe Leonard, DuPage FSC 15 25.07 18 42.18 67.25
18 3 Grace Ying, St. Paul FSC 19 19.45 16 44.69 64.14
19 4 Hanaka Van Herik, Chicago FSC 16 24.86 20 35.36 60.22
20 1 Kayla Gabriel, Skokie Valley SC 20 19.35 19 37.24 56.59

Novice Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 16 Maxine Marie Bautista, DuPage FSC 1 51.56 1 92.65 144.21
2 18 Madalyn Moree, Starlight Ice Dance Club 2 42.16 4 68.18 110.34
3 17 Silvia Hugec, FSC of Bloomington 6 36.21 2 70.95 107.16
4 14 Kelsie Olono, Skokie Valley SC 4 36.83 5 68.05 104.88
5 12 Eliana Biggers, Northern Ice SC 7 35.79 3 68.90 104.69
6 15 Christina Tenzin, FSC of Madison 5 36.50 6 64.71 101.21
7 13 Diana Zhu, St. Paul FSC 3 37.11 7 63.67 100.78
8 11 Ema Takahashi, DuPage FSC 8 33.82 9 61.15 94.97
9 9 Lea Jung, Skokie Valley SC 12 29.96 8 61.91 91.87
10 6 Karina Nance, Skokie Valley SC 16 27.07 10 60.23 87.30
11 3 Emily Lee, FSC of Madison 15 27.32 11 59.92 87.24
12 8 Alexis Le, Northern Ice SC 10 31.39 12 55.32 86.71
13 7 Faith Nguyen, Northern Ice SC 11 30.97 15 52.83 83.80
14 2 Eleanor Crabill, DuPage FSC 13 29.42 13 53.59 83.01
15 4 Makenna Leik, Northern Blades NSC FSC 17 26.58 14 53.23 79.81
16 1 Sydney Ullman, Northern Blades NSC FSC 14 27.34 16 49.62 76.96
17 5 Helen Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 18 20.39 17 41.55 61.94
WD Emma Enebak, FSC of Bloomington 9 32.84

Junior Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 13 Taylor Morris, Skokie Valley SC 3 40.19 1 85.01 125.20
2 15 Makala Arn, Rockford SC 1 45.09 7 65.81 110.90
3 16 Julia Hussian, FSC of Bloomington 2 40.67 4 68.90 109.57
4 8 Haley Wint, DuPage FSC 7 36.64 2 72.42 109.06
5 12 Rudi Baruch, Skokie Valley SC 4 39.55 6 67.45 107.00
6 11 Skyla Swain, Wagon Wheel FSC 5 38.13 5 67.76 105.89
7 6 Francesca Siracusano, Northern Ice SC 10 30.68 3 68.98 99.66
8 14 Emily Soto, Wisconsin FSC 6 36.79 9 61.82 98.61
9 4 Juliana Welter, Braemar-City of Lakes FSC 12 29.82 8 62.87 92.69
10 10 Riley Shore, St. Paul FSC 9 32.24 10 59.04 91.28
11 7 Cailey Olono, Skokie Valley SC 11 29.90 12 55.49 85.39
12 3 Kristina Zaslavskaya, Shattuck – St Marys 13 25.70 11 56.46 82.16
13 9 Jessica Goble, Heart Of Illinois SC 8 33.35 14 45.14 78.49
14 2 Annika Hall, Duluth FSC 14 24.51 13 51.53 76.04
15 1 Elaine Manninen, Eastern Iowa FSC 16 19.99 15 44.97 64.96
16 5 Kelly Medd, Starlight Ice Dance Club 15 24.35 16 38.19 62.54
WD Claire Burner, Northern Ice SC
WD Jenna Mendelsohn, Skokie Valley SC

Senior Ladies

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 11 Bradie Tennell, Wagon Wheel FSC 1 54.89 1 113.12 168.01
2 3 Marina Bolam, Northern Ice SC 7 34.02 2 78.76 112.78
3 9 Ariana Grymski, DuPage FSC 6 35.41 3 73.63 109.04
4 8 Samantha Puhl, Wisconsin FSC 4 36.22 4 67.59 103.81
5 10 Lauren Townsend, DuPage FSC 2 43.06 6 60.25 103.31
6 6 Natalie Motley, DuPage FSC 5 35.90 7 59.06 94.96
7 2 Gabrielle Le, Northern Ice SC 10 26.98 5 61.05 88.03
8 7 Reina Nagasaka, DuPage FSC 3 37.45 10 50.58 88.03
9 1 Joanna Liu, St. Paul FSC 8 29.15 8 57.45 86.60
10 5 Dana Hughes, Northern Ice SC 9 28.56 9 52.73 81.29
11 4 Rebecca Pozen, Southport SC 11 21.68 11 36.84 58.52

Juvenile Boys

Place Start Name Score
1 8 Victor Shi, Skokie Valley SC 44.63
2 1 Trevor Bucek, Northern Ice SC 39.60
3 4 Payton Winkler, Greater Green Bay FSC 37.22
4 3 Joseph Klein, Skokie Valley SC 30.58
5 6 Alexander Gach, Skokie Valley SC 30.49
6 7 Maximilian Lai, Northern Ice SC 27.60
7 2 Jim Wang, St. Paul FSC 24.87
8 5 Jaden Schwab, St. Paul FSC 24.58

Intermediate Men

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 9 Alex Wellman, Central Illinois FSC 1 42.16 1 67.43 109.59
2 10 Jonathan Yang, St. Paul FSC 2 37.91 2 56.21 94.12
3 7 Paul Stipinas, Northern Ice SC 3 34.76 3 53.15 87.91
4 6 Henry Lai, Northern Ice SC 5 29.33 5 50.16 79.49
5 11 Paul Egebrecht, DuPage FSC 6 28.89 4 50.54 79.43
6 8 Daniel Turchin, Skokie Valley SC 4 29.52 6 45.96 75.48
7 1 Andrew Austin, Windy City FSC 7 27.01 7 43.87 70.88
8 4 George Palabrica-Schorse, Wisconsin FSC 10 18.55 8 37.49 56.04
9 3 Lucas Rosa, DuPage FSC 9 20.75 9 35.08 55.83
10 5 Jabe Roberts, Atlanta FSC 8 22.06 10 32.16 54.22
11 2 Brendan LeRette, Central Iowa FSC 11 18.34 11 29.40 47.74

Novice Men

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 5 Derek Wagner, Northern Ice SC 1 51.33 1 80.26 131.59
2 6 Andrew Sena, FSC of Bloomington 2 42.07 2 76.55 118.62
3 7 Joonsoo Kim, DuPage FSC 3 36.42 3 69.38 105.80
4 4 David Kaufmann, Rochester FSC 4 32.69 4 63.77 96.46
5 1 Ryan Bedard, Northern Ice SC 5 32.61 6 57.44 90.05
6 2 MJ Wilhelm, Skokie Valley SC 7 23.39 5 59.49 82.88
7 3 Anthony Azarcon, DuPage FSC 6 26.51 7 50.23 76.74

Junior Men

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 2 Kelvin Li, Northern Ice SC 1 57.41 1 99.79 157.20
2 1 Colton Johnson, FSC of Bloomington 2 52.10 2 92.92 145.02

Senior Men

Place Start Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 1 Eric Stinehart, Skokie Valley SC 2 54.68 1 119.87 174.55
2 2 Ryan Santee, Rochester FSC 1 57.09 2 107.77 164.86