Central Pacific Regional Results

Novice Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 19 Amy Lin, Peninsula SC 1 42.50 1 74.82 117.32
2 18 Sarah Feng, Peninsula SC 2 39.91 3 58.73 98.64
3 16 Elena Pulkinen, University ISC of San Jose 5 31.18 2 62.37 93.55
4 20 Sarah Lyle, Utah FSC 3 31.73 5 54.26 85.99
5 11 Chelsea Yim, St. Moritz ISC 10 28.30 4 54.79 83.09
6 13 Diane Zhou, Peninsula SC 8 28.42 6 53.31 81.73
7 17 Xylina Rusit, St. Moritz ISC 4 31.53 8 48.87 80.40
8 15 Cindy Zihan Yang, Peninsula SC 7 29.14 11 47.73 76.87
9 14 Molly Zeme, St. Moritz ISC 6 30.12 13 45.86 75.98
10 9 Rachel Crawford, Utah FSC 14 25.53 7 49.34 74.87
11 8 Madellena Conte Thornton, SC of San Francisco 12 26.46 10 48.38 74.84
12 10 Emily Zeme, St. Moritz ISC 11 27.92 12 46.17 74.09
13 7 Kira Loughran, Peninsula SC 15 24.48 9 48.60 73.08
14 12 Taylor Olson, Salt Lake Figure Skating 9 28.36 14 44.23 72.59
15 3 Mackenzie Sill, Salt Lake Figure Skating 16 23.35 15 39.83 63.18
16 2 Nancy Xu, Peninsula SC 17 22.81 16 38.91 61.72
17 6 Siani Weston, Salt Lake Figure Skating 13 26.07 19 35.58 61.65
18 1 Shelby Baker, Utah FSC 18 22.76 17 37.53 60.29
19 5 Renee Velasquez, St. Moritz ISC 20 15.75 18 35.60 51.35
20 4 Allison Rundquist, University ISC of San Jose 19 20.48 20 30.64 51.12
Junior Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 10 Polina Edmunds, Peninsula SC 1 54.37 1 103.81 158.18
2 7 Karen Chen, Peninsula SC 2 49.19 2 89.68 138.87
3 9 Gwendolyn Prescott, Peninsula SC 3 45.64 3 79.60 125.24
4 8 Camille Davis, Salt Lake Figure Skating 4 39.23 4 77.05 116.28
5 1 Jordan King, Salt Lake Figure Skating 6 34.12 6 60.55 94.67
6 6 Casey Yee, SC of San Francisco 5 35.75 7 58.87 94.62
7 3 Kayla De Groot, SC of San Francisco 8 32.50 5 60.73 93.23
8 5 Cierra Nelson, SC of San Francisco 7 33.07 8 55.07 88.14
9 4 Kaylin Yu, St. Moritz ISC 9 27.03 9 51.91 78.94
10 2 Katharine Anderson, Peninsula SC 10 23.20 10 50.38 73.58
WD Mary Peng, Salt Lake Figure Skating
Senior Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 7 Kristina Struthwolf, Utah FSC 2 33.65 1 74.11 107.76
2 6 Laney Diggs, St. Moritz ISC 1 38.84 2 67.20 106.04
3 4 Lizzie Goetz, St. Moritz ISC 3 31.25 3 66.64 97.89
4 2 Sara Billman, Peninsula SC 5 29.91 4 65.07 94.98
5 5 Deanna Jade Lim, St. Moritz ISC 4 29.97 6 59.88 89.85
6 3 AnnaMarie Pearce, St. Moritz ISC 6 25.51 5 61.53 87.04
7 1 Sami Lew, St. Moritz ISC 7 13.25 7 37.57 50.82

Comments

  1. thanks for sharing.