Finlandia Trophy Ice Dance Results

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 65.44 31.66 33.78 8.46 8.17 8.50 8.50 8.54 0.00 #11
2 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 64.16 31.59 32.57 8.00 7.88 8.42 8.29 8.13 0.00 #8
3 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 58.44 28.42 30.02 7.54 7.21 7.63 7.67 7.46 0.00 #1
4 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 55.64 27.42 28.22 7.00 6.71 7.33 7.08 7.13 0.00 #6
5 Irina SHTORK / Taavi RAND EST 50.55 26.08 24.47 6.21 5.83 6.25 6.25 6.04 0.00 #10
6 Ramona ELSENER / Florian ROST SUI 44.95 23.75 21.20 5.29 5.00 5.50 5.46 5.25 0.00 #5
7 Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER POL 41.62 22.42 20.20 5.08 5.00 5.13 5.21 4.88 1.00 #4
8 Henna LINDHOLM / Ossi KANERVO FIN 39.98 20.95 19.03 4.88 4.46 4.92 4.92 4.63 0.00 #7
9 Bryna OI / Taiyo MIZUTANI JPN 39.14 21.59 17.55 4.42 4.21 4.58 4.50 4.25 0.00 #3
10 Olesia KARMI / Max LINDHOLM FIN 36.51 17.99 18.52 4.63 4.33 4.88 4.63 4.67 0.00 #9
11 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR 32.19 14.17 18.02 4.54 4.42 4.63 4.71 4.29 0.00 #2
Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 94.58 44.35 50.23 8.21 8.17 8.63 8.58 8.46 0.00 #11
2 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 94.15 42.66 51.49 8.58 8.29 8.79 8.75 8.71 0.00 #8
3 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 91.86 44.15 47.71 7.79 7.67 8.29 8.13 8.13 0.00 #9
4 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 85.42 41.16 44.26 7.33 7.13 7.58 7.58 7.46 0.00 #10
5 Irina SHTORK / Taavi RAND EST 78.86 42.13 36.73 6.21 5.88 6.17 6.38 6.13 0.00 #6
6 Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER POL 68.46 35.71 32.75 5.50 5.21 5.54 5.63 5.58 0.00 #5
7 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI 68.08 33.85 35.23 6.00 5.46 6.21 5.96 6.00 1.00 #7
8 Henna LINDHOLM / Ossi KANERVO FIN 61.75 33.67 29.08 4.96 4.67 5.04 4.92 4.75 1.00 #4
9 Olesia KARMI / Max LINDHOLM FIN 58.61 31.64 26.97 4.50 4.33 4.67 4.71 4.38 0.00 #2
10 Bryna OI / Taiyo MIZUTANI JPN 54.99 30.59 25.40 4.21 4.08 4.25 4.58 4.17 1.00 #1
11 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR 54.74 28.82 26.92 4.67 4.38 4.58 4.58 4.25 1.00 #3
FPl. Name Nation Points SD FD
1 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 159.71 1 2
2 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 158.74 2 1
3 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 150.30 3 3
4 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 141.06 4 4
5 Irina SHTORK / Taavi RAND EST 129.41 5 5
6 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI 113.03 6 7
7 Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER POL 110.08 7 6
8 Henna LINDHOLM / Ossi KANERVO FIN 101.73 8 8
9 Olesia KARMI / Max LINDHOLM FIN 95.12 10 9
10 Bryna OI / Taiyo MIZUTANI JPN 94.13 9 10
11 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR 86.93 11 11