Ice Challenge Junior Dance Results

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Yekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR 45.48 24.80 20.68 5.10 4.90 5.20 5.35 5.25 0.00 #14
2 Sophie JONES / Richard SHARPE GBR 45.38 27.40 17.98 4.40 4.15 4.55 4.70 4.60 0.00 #11
3 Ria SCHIFFNER / Julian SALATZKI GER 41.14 24.30 16.84 4.25 4.00 4.15 4.35 4.25 0.00 #3
4 Christine SMITH / Simon EISENBAUER AUT 34.34 20.90 13.44 3.40 3.05 3.40 3.50 3.40 0.00 #9
5 Margerita BELYAKOVA / Dmitriy VOLKOV RUS 32.31 17.20 15.11 3.95 3.70 3.70 3.90 3.65 0.00 #13
6 Jana CEJKOVA / Alexandr SINICYN CZE 31.37 15.60 15.77 3.85 3.85 3.95 4.15 3.90 0.00 #5
7 Mariya UKOLOVA / Jaroslav BRTEK CZE 27.64 17.50 10.14 2.55 2.50 2.55 2.70 2.40 0.00 #7
8 Tamara TUROCZY / Daniel MAJER HUN 27.06 15.04 12.02 3.05 2.90 3.00 3.25 2.85 0.00 #2
9 Rebecca KEMPT / Russel LUKE GBR 26.41 16.30 10.11 2.60 2.50 2.55 2.80 2.25 0.00 #12
10 Reka STAUDT / Mate STAUDT HUN 26.39 16.50 9.89 2.45 2.35 2.60 2.70 2.30 0.00 #10
Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Yekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR 64.82 33.10 31.72 5.35 5.10 5.20 5.50 5.40 0.00 #10
2 Ria SCHIFFNER / Julian SALATZKI GER 61.12 33.80 27.32 4.70 4.45 4.55 4.65 4.45 0.00 #8
3 Jana CEJKOVA / Alexandr SINICYN CZE 59.81 33.30 27.51 4.60 4.35 4.70 4.70 4.75 1.00 #5
4 Sophie JONES / Richard SHARPE GBR 58.95 30.90 28.05 4.75 4.55 4.75 4.70 4.70 0.00 #7
5 Christine SMITH / Simon EISENBAUER AUT 53.34 28.10 25.24 4.20 4.05 4.20 4.40 4.30 0.00 #9
6 Margerita BELYAKOVA / Dmitriy VOLKOV RUS 47.54 28.00 22.54 3.85 3.70 3.65 3.95 3.65 3.00 #6
7 Mariya UKOLOVA / Jaroslav BRTEK CZE 42.38 25.10 18.28 3.10 2.80 3.10 3.25 3.15 1.00 #2
8 Rebecca KEMPT / Russel LUKE GBR 40.58 24.20 16.38 2.80 2.50 2.85 3.05 2.60 0.00 #1
9 Reka STAUDT / Mate STAUDT HUN 37.93 22.30 15.63 2.60 2.50 2.60 2.85 2.55 0.00 #3
10 Tamara TUROCZY / Daniel MAJER HUN 37.88 19.36 19.52 3.25 3.15 3.25 3.40 3.30 1.00 #4
FPl. Name Nation Points SD FD
1 Yekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR 110.30 1 1
2 Sophie JONES / Richard SHARPE GBR 104.33 2 4
3 Ria SCHIFFNER / Julian SALATZKI GER 102.26 3 2
4 Jana CEJKOVA / Alexandr SINICYN CZE 91.18 6 3
5 Christine SMITH / Simon EISENBAUER AUT 87.68 4 5
6 Margerita BELYAKOVA / Dmitriy VOLKOV RUS 79.85 5 6
7 Mariya UKOLOVA / Jaroslav BRTEK CZE 70.02 7 7
8 Rebecca KEMPT / Russel LUKE GBR 66.99 9 8
9 Tamara TUROCZY / Daniel MAJER HUN 64.94 8 10
10 Reka STAUDT / Mate STAUDT HUN 64.32 10 9
WD Jessica FLEMIN / Jeremy FLEMIN FRA
WD Cecile POSTIAUX / Richard POSTIAUX FRA
WD Irina BABCHENKO / Vitaly NIKIFOROV UKR
WD Alexandra NAZAROVA / Maksim NIKITIN UKR