2017 Cup of Tyrol Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 59.63 31.48 28.15 6.88 6.75 7.06 7.19 7.31 0.00 #14
2 Anne Lin GJERSEM NOR 54.39 28.39 26.00 6.56 6.31 6.50 6.50 6.63 0.00 #21
3 Cassandra JOHANSSON SWE 50.97 29.17 21.80 5.56 5.06 5.56 5.50 5.56 0.00 #13
4 Natalie KLOTZ AUT 50.57 27.82 22.75 5.75 5.44 5.81 5.81 5.63 0.00 #8
5 Eliska BREZINOVA CZE 48.83 25.53 23.30 5.94 5.56 5.88 5.81 5.94 0.00 #4
6 Diana NIKITINA LAT 48.46 26.71 21.75 5.56 5.19 5.38 5.50 5.56 0.00 #7
7 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 47.42 25.47 21.95 5.75 5.25 5.56 5.38 5.50 0.00 #10
8 Elizaveta UKOLOVA CZE 47.40 24.45 22.95 5.88 5.44 5.81 5.81 5.75 0.00 #20
9 Guia Maria TAGLIAPIETRA ITA 47.25 23.85 24.40 6.19 5.88 6.00 6.19 6.25 1.00 #18
10 Morgen FLOOD AZE 47.05 25.80 21.25 5.38 5.13 5.38 5.38 5.31 0.00 #15
11 Fruzsina MEDGYESI HUN 45.30 24.10 22.20 5.50 5.31 5.63 5.63 5.69 1.00 #19
12 Camilla GJERSEM NOR 45.29 22.34 23.95 5.94 5.75 6.00 6.06 6.19 1.00 #22
13 Joanna KALLELA FIN 40.63 19.03 21.60 5.56 5.25 5.31 5.50 5.38 0.00 #1
14 Alissa SCHEIDT GER 40.36 19.81 21.55 5.50 5.13 5.31 5.44 5.56 1.00 #6
15 Hanna KIVINIEMI FIN 39.75 20.45 20.30 5.13 4.88 5.06 5.06 5.25 1.00 #5
16 Alina MAYER-VIRTANEN GER 38.27 17.17 21.10 5.44 5.06 5.25 5.38 5.25 0.00 #2
17 Elizabeth HARSH CZE 36.21 17.36 19.85 4.88 4.75 4.94 5.06 5.19 1.00 #9
18 Romana KAISER LIE 35.42 16.07 19.35 4.94 4.63 4.94 4.75 4.94 0.00 #3
19 Zahra LARI UAE 29.45 10.95 18.50 4.69 4.38 4.69 4.69 4.69 0.00 #23
20 Victoria KAFOL AUT 28.27 12.87 15.40 3.88 3.63 3.94 3.88 3.94 0.00 #16
21 Jasmin GAPP AUT 21.39 9.19 14.20 3.63 3.38 3.56 3.63 3.56 2.00 #12

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Diana NIKITINA LAT 111.31 60.70 50.61 6.38 6.06 6.44 6.31 6.44 0.00 #16
2 Giada RUSSO ITA 107.98 51.35 56.63 6.94 6.81 7.13 7.13 7.38 0.00 #21
3 Anne Lin GJERSEM NOR 104.00 53.99 50.01 6.38 6.00 6.25 6.31 6.31 0.00 #20
4 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 97.56 49.25 49.31 6.31 5.88 6.06 6.25 6.31 1.00 #15
5 Natalie KLOTZ AUT 94.93 48.92 47.01 5.94 5.69 5.88 5.94 5.94 1.00 #18
6 Guia Maria TAGLIAPIETRA ITA 86.96 39.05 48.91 6.19 5.94 6.00 6.13 6.31 1.00 #13
7 Cassandra JOHANSSON SWE 86.56 41.13 46.43 5.88 5.56 5.81 5.88 5.88 1.00 #19
8 Fruzsina MEDGYESI HUN 86.07 40.65 46.42 5.88 5.63 5.81 5.75 5.94 1.00 #11
9 Morgen FLOOD AZE 84.48 40.86 45.62 5.88 5.56 5.63 5.69 5.75 2.00 #12
10 Elizaveta UKOLOVA CZE 82.82 36.30 46.52 5.81 5.56 5.88 5.88 5.94 0.00 #14
11 Hanna KIVINIEMI FIN 82.18 39.06 44.12 5.56 5.25 5.63 5.50 5.63 1.00 #7
12 Eliska BREZINOVA CZE 81.99 35.37 48.62 6.25 5.94 5.94 6.13 6.13 2.00 #17
13 Camilla GJERSEM NOR 81.33 34.13 48.20 6.06 5.75 6.06 6.06 6.19 1.00 #10
14 Joanna KALLELA FIN 80.23 34.72 45.51 5.75 5.44 5.63 5.81 5.81 0.00 #9
15 Alissa SCHEIDT GER 74.61 29.69 45.92 5.88 5.44 5.75 5.75 5.88 1.00 #8
16 Alina MAYER-VIRTANEN GER 72.12 31.41 41.71 5.31 5.00 5.19 5.19 5.38 1.00 #6
17 Romana KAISER LIE 66.12 32.89 37.23 4.81 4.38 4.56 4.63 4.88 4.00 #4
18 Elizabeth HARSH CZE 64.62 26.50 39.12 4.94 4.69 4.88 4.88 5.06 1.00 #5
19 Zahra LARI UAE 57.37 22.27 35.10 4.44 4.06 4.50 4.44 4.50 0.00 #3
20 Victoria KAFOL AUT 56.43 27.02 29.41 3.88 3.50 3.69 3.56 3.75 0.00 #2
21 Jasmin GAPP AUT 52.67 24.96 28.71 3.75 3.44 3.63 3.56 3.56 1.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Giada RUSSO ITA 167.61 1 2
2 Diana NIKITINA LAT 159.77 6 1
3 Anne Lin GJERSEM NOR 158.39 2 3
4 Natalie KLOTZ AUT 145.50 4 5
5 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 144.98 7 4
6 Cassandra JOHANSSON SWE 137.53 3 7
7 Guia Maria TAGLIAPIETRA ITA 134.21 9 6
8 Morgen FLOOD AZE 131.53 10 9
9 Fruzsina MEDGYESI HUN 131.37 11 8
10 Eliska BREZINOVA CZE 130.82 5 12
11 Elizaveta UKOLOVA CZE 130.22 8 10
12 Camilla GJERSEM NOR 126.62 12 13
13 Hanna KIVINIEMI FIN 121.93 15 11
14 Joanna KALLELA FIN 120.86 13 14
15 Alissa SCHEIDT GER 114.97 14 15
16 Alina MAYER-VIRTANEN GER 110.39 16 16
17 Romana KAISER LIE 101.54 18 17
18 Elizabeth HARSH CZE 100.83 17 18
19 Zahra LARI UAE 86.82 19 19
20 Victoria KAFOL AUT 84.70 20 20
21 Jasmin GAPP AUT 74.06 21 21
WD Simona GOSPODINOVA BUL
WD Elisabetta LECCARDI ITA
WD Alexandra HAGAROVÀ SVK

2017 Merano Cup Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 52.98 27.38 26.60 6.25 6.42 6.83 6.67 7.08 1.00 #8
2 Eliska BREZINOVA CZE 51.54 30.40 21.14 5.50 5.00 5.42 5.25 5.25 0.00 #1
3 Chloe ING SGP 49.47 27.33 22.14 5.50 5.25 5.67 5.50 5.75 0.00 #10
4 Natasha MCKAY GBR 47.70 25.90 21.80 5.42 5.33 5.58 5.25 5.67 0.00 #11
5 Kristen SPOURS GBR 46.95 28.53 18.42 4.58 4.42 4.67 4.67 4.67 0.00 #5
6 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 46.47 25.79 20.68 5.42 5.00 5.17 5.08 5.17 0.00 #13
7 Josefin TALJEGARD SWE 44.94 23.26 21.68 5.25 5.17 5.58 5.42 5.67 0.00 #12
8 Morgan FLOOD AZE 42.16 23.96 18.20 4.67 4.33 4.75 4.50 4.50 0.00 #9
9 Katie POWELL GBR 40.56 19.70 20.86 4.83 5.00 5.50 5.25 5.50 0.00 #7
10 Lucrezia GENNARO ITA 39.14 20.66 18.48 4.67 4.42 4.75 4.50 4.75 0.00 #2
11 Lara ROTH AUT 38.82 18.00 20.82 5.17 5.17 5.08 5.17 5.42 0.00 #6
12 Natalie KLOTZ AUT 35.95 21.01 15.94 4.25 4.17 3.83 4.00 3.67 1.00 #3
13 Jasmin LUGERT GER 34.89 18.43 16.46 4.33 4.00 4.17 4.08 4.00 0.00 #4

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 96.32 41.52 54.80 6.50 6.83 6.67 7.00 7.25 0.00 #13
2 Natasha MCKAY GBR 94.71 48.84 45.87 5.50 5.58 5.92 5.75 5.92 0.00 #10
3 Chloe ING SGP 88.90 43.23 46.67 5.58 5.92 5.75 5.75 6.17 1.00 #11
4 Josefin TALJEGARD SWE 87.08 44.42 42.66 5.33 5.00 5.50 5.33 5.50 0.00 #7
5 Kristen SPOURS GBR 85.79 44.79 42.00 5.33 5.00 5.42 5.17 5.33 1.00 #9
6 Morgan FLOOD AZE 73.97 39.37 35.60 4.83 4.25 4.42 4.58 4.17 1.00 #6
7 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 73.66 37.54 38.12 5.33 4.75 4.33 4.83 4.58 2.00 #8
8 Eliska BREZINOVA CZE 71.18 33.05 40.13 5.67 4.83 4.58 5.08 4.92 2.00 #12
9 Katie POWELL GBR 69.66 32.85 38.81 4.83 4.92 4.92 4.92 4.67 2.00 #5
10 Lara ROTH AUT 66.22 28.22 38.00 4.75 4.67 4.83 4.67 4.83 0.00 #3
11 Natalie KLOTZ AUT 63.69 37.30 30.39 4.33 3.83 3.58 3.83 3.42 4.00 #2
12 Jasmin LUGERT GER 62.32 33.59 29.73 4.00 3.58 3.67 3.83 3.50 1.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Giada RUSSO ITA 149.30 1 1
2 Natasha MCKAY GBR 142.41 4 2
3 Chloe ING SGP 138.37 3 3
4 Kristen SPOURS GBR 132.74 5 5
5 Josefin TALJEGARD SWE 132.02 7 4
6 Eliska BREZINOVA CZE 122.72 2 8
7 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 120.13 6 7
8 Morgan FLOOD AZE 116.13 8 6
9 Katie POWELL GBR 110.22 9 9
10 Lara ROTH AUT 105.04 11 10
11 Natalie KLOTZ AUT 99.64 12 11
12 Jasmin LUGERT GER 97.21 13 12
WD Lucrezia GENNARO ITA

2016 Merano Cup Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 51.94 27.36 25.58 6.08 6.08 6.50 6.50 6.83 1.00 #11
2 Yujin CHOI KOR 50.00 28.26 21.74 5.42 5.17 5.58 5.50 5.50 0.00 #10
3 Lutricia BOCK GER 47.40 26.08 21.32 5.42 5.25 5.58 5.33 5.08 0.00 #17
4 Chiara CALDERONE ITA 46.11 25.19 20.92 5.33 4.83 5.33 5.25 5.42 0.00 #1
5 Kristen SPOURS GBR 45.15 26.83 18.32 4.75 4.25 4.83 4.50 4.58 0.00 #15
6 Natalie KLOTZ AUT 42.78 26.16 17.62 4.67 4.42 4.42 4.33 4.17 1.00 #4
7 Elizaveta UKOLOVA CZE 42.70 25.30 18.40 4.83 4.50 4.58 4.67 4.42 1.00 #2
8 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 41.90 24.10 18.80 4.92 4.50 4.75 4.58 4.75 1.00 #16
9 Elettra Maria OLIVOTTO ITA 38.15 19.63 18.52 4.83 4.33 4.75 4.75 4.50 0.00 #9
10 Julia SAUTER ROU 36.98 19.00 17.98 4.58 4.33 4.50 4.58 4.50 0.00 #5
11 Alina MAYER – VIRTANEN GER 36.40 19.14 17.26 4.75 4.33 4.25 4.17 4.08 0.00 #3
12 Belinda SCHONBERGER AUT 33.32 16.80 16.52 4.33 4.08 4.00 4.25 4.00 0.00 #8
13 Lea SERNA FRA 32.28 16.46 16.82 4.67 4.17 3.92 4.25 4.00 1.00 #7
14 Morgan FLOOD AZE 32.15 16.89 15.26 4.08 3.50 3.83 3.92 3.75 0.00 #12
15 Romana KAISER LIE 30.00 15.40 15.60 4.00 3.58 4.00 4.00 3.92 1.00 #14
16 Simona GOSPODINOVA BUL 29.47 15.33 16.14 4.25 3.83 4.00 4.17 3.92 2.00 #13
17 Zahra LARI UAE 19.95 8.83 13.12 3.33 3.25 3.25 3.33 3.25 2.00 #6

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 100.21 46.62 53.59 6.50 6.33 6.83 6.83 7.00 0.00 #17
2 Yujin CHOI KOR 93.41 48.94 45.47 5.75 5.50 5.67 5.75 5.75 1.00 #16
3 Kristen SPOURS GBR 89.34 50.75 39.59 5.08 4.75 5.08 4.75 5.08 1.00 #13
4 Natalie KLOTZ AUT 80.29 46.50 34.79 4.58 4.17 4.58 4.33 4.08 1.00 #12
5 Elizaveta UKOLOVA CZE 76.77 39.04 37.73 5.08 4.58 4.67 4.75 4.50 0.00 #11
6 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 76.30 39.37 38.93 5.08 4.75 4.92 4.75 4.83 2.00 #10
7 Lutricia BOCK GER 75.03 37.83 41.20 5.42 5.17 5.08 5.08 5.00 4.00 #15
8 Julia SAUTER ROU 73.78 38.78 36.00 4.67 4.08 4.58 4.42 4.75 1.00 #8
9 Lea SERNA FRA 73.59 41.39 33.20 4.33 3.92 4.25 4.08 4.17 1.00 #5
10 Chiara CALDERONE ITA 67.46 28.93 40.53 5.08 4.83 5.17 5.08 5.17 2.00 #14
11 Alina MAYER – VIRTANEN GER 66.82 34.55 32.27 4.42 3.92 4.17 3.83 3.83 0.00 #7
12 Elettra Maria OLIVOTTO ITA 61.42 27.95 35.47 4.67 4.42 4.33 4.50 4.25 2.00 #9
13 Romana KAISER LIE 59.81 31.35 29.46 3.92 3.58 3.83 3.58 3.50 1.00 #3
14 Belinda SCHONBERGER AUT 56.78 27.51 30.27 4.17 3.75 3.67 3.75 3.58 1.00 #6
15 Simona GOSPODINOVA BUL 52.98 25.50 27.48 3.75 3.42 3.42 3.42 3.17 0.00 #2
16 Zahra LARI UAE 45.67 20.35 25.32 3.33 3.08 3.08 3.25 3.08 0.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Giada RUSSO ITA 152.15 1 1
2 Yujin CHOI KOR 143.41 2 2
3 Kristen SPOURS GBR 134.49 5 3
4 Natalie KLOTZ AUT 123.07 6 4
5 Lutricia BOCK GER 122.43 3 7
6 Elizaveta UKOLOVA CZE 119.47 7 5
7 Yasmine Kimiko YAMADA SUI 118.20 8 6
8 Chiara CALDERONE ITA 113.57 4 10
9 Julia SAUTER ROU 110.76 10 8
10 Lea SERNA FRA 105.87 13 9
11 Alina MAYER – VIRTANEN GER 103.22 11 11
12 Elettra Maria OLIVOTTO ITA 99.57 9 12
13 Belinda SCHONBERGER AUT 90.10 12 14
14 Romana KAISER LIE 89.81 15 13
15 Simona GOSPODINOVA BUL 82.45 16 15
16 Zahra LARI UAE 65.62 17 16
WD Morgan FLOOD AZE
WD Anna KHNYCHENKOVA UKR

2016 Gardena Spring Trophy Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Gerli LIINAMAE EST 48.58 26.66 21.92 5.58 5.17 5.75 5.33 5.58 0.00 #6
2 Micol CRISTINI ITA 48.20 25.34 22.86 5.67 5.33 5.75 5.75 6.08 0.00 #3
3 Giada RUSSO ITA 48.00 24.34 24.66 6.25 6.08 6.08 6.17 6.25 1.00 #8
4 Ilaria NOGARO ITA 41.50 21.30 20.20 5.25 4.50 5.17 5.25 5.08 0.00 #1
5 Kerstin FRANK AUT 41.35 21.15 21.20 5.83 4.92 5.25 5.33 5.17 1.00 #4
6 Giulia FORESTI ITA 40.72 19.92 20.80 5.17 5.00 5.08 5.33 5.42 0.00 #9
7 Chiara CALDERONE ITA 40.60 21.16 20.44 5.08 4.83 5.08 5.25 5.33 1.00 #7
8 Alessia ZARDINI ITA 36.37 17.57 19.80 4.83 4.75 5.08 4.92 5.17 1.00 #5
9 Viktoria HUBLER AUT 29.07 11.47 18.60 4.67 4.25 4.58 4.92 4.83 1.00 #10

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Giada RUSSO ITA 88.38 38.65 49.73 6.17 5.92 5.83 6.58 6.58 0.00 #7
2 Micol CRISTINI ITA 86.15 39.08 47.07 6.00 5.50 5.67 6.17 6.08 0.00 #8
3 Kerstin FRANK AUT 84.00 43.27 41.73 5.67 4.67 5.33 5.33 5.08 1.00 #5
4 Ilaria NOGARO ITA 83.64 40.03 43.61 5.42 5.17 5.50 5.50 5.67 0.00 #6
5 Alessia ZARDINI ITA 81.24 42.30 38.94 4.92 4.50 5.08 4.92 4.92 0.00 #2
6 Giulia FORESTI ITA 73.78 35.32 39.46 5.08 4.58 4.83 5.00 5.17 1.00 #4
7 Chiara CALDERONE ITA 70.98 34.46 38.52 5.08 4.33 4.75 4.83 5.08 2.00 #3
8 Gerli LIINAMAE EST 61.75 28.48 38.27 5.42 4.58 4.50 5.00 4.42 5.00 #9
9 Viktoria HUBLER AUT 60.73 26.12 35.61 4.67 4.08 4.42 4.67 4.42 1.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Giada RUSSO ITA 136.38 3 1
2 Micol CRISTINI ITA 134.35 2 2
3 Kerstin FRANK AUT 125.35 5 3
4 Ilaria NOGARO ITA 125.14 4 4
5 Alessia ZARDINI ITA 117.61 8 5
6 Giulia FORESTI ITA 114.50 6 6
7 Chiara CALDERONE ITA 111.58 7 7
8 Gerli LIINAMAE EST 110.33 1 8
9 Viktoria HUBLER AUT 89.80 9 9
WD Eri NISHIMURA CAN

Coupe du Printemps Junior Results

JUNIOR LADIES FINAL RESULT
Pl. Name Nation SP FS
1 Giada RUSSO ITA 113.64 1 2
2 Anne ZETZSCHE GER 110.86 5 1
3 Josefin TALJEGÅRD SWE 102.94 3 8
4 Eline ANTHONISSEN BEL 100.93 7 6
5 Anneli KAWELKE GER 100.83 4 14
6 Katja RAJMAN SUI 100.64 8 4
7 Luisa WEBER GER 99.83 9 5
8 Silvia LOVISON ITA 99.70 12 3
9 Silvia MARTINELLI ITA 96.66 10 10
10 Sandrine HOFSTETTER SUI 96.05 13 12
11 Victoria MANNI ITA 96.02 11 13
12 Eveliina VILJANEN FIN 95.43 2 18
13 Samanta KOVALKOVA LAT 94.90 18 7
14 Elena VANZ ITA 94.76 15 11
15 Nicole SVENSSON SWE 94.68 17 9
16 Ceciliane Mei Ling HARTMANN SIN 92.12 16 15
17 Valeria MOSSO ITA 91.15 6 19
18 Vala Rún MAGNÚSDÓTTIR ISL 87.13 19 16
19 Carmen OLIVERAS SUI 85.85 14 22
20 Anna HOFMANN AUT 85.26 21 17
21 Frances HOWELL GBR 78.98 28 20
22 Emilia REIMANE LAT 78.96 23 23
23 Niki WORIES NED 78.33 26 21
24 Anna GIANMARIA ITA 77.70 22 24
25 Paula DZELME LAT 73.39 24 27
26 Clara BAIWIR BEL 72.57 29 25
27 Manon HUYGEVOORT NED 71.86 30 26
28 Charlotte VAN DER KAR BEL 70.14 27 28
29 Aylin NEDERLOF NED 68.12 25 29
30 Maxime BLOKLAND NED 60.50 32 30
31 Biryanta BOL NED 59.44 31 31
Withdrawn
Monika PETERKA GER
Heiðbjört Arney HÖSKULDSDÓTTIR ISL
Dominika MURCKOVA SVK

JUNIOR MEN FINAL RESULT
Pl. Name Nation SP FS
1 Alexi DALRYMPLE FRA 150,80 1 1
2 Simon HOCQUAUX FRA 141,47 2 3
3 Antonio PANFILI ITA 140,19 3 2
4 Marcus BJÖRK SWE 127,06 4 4
5 Cesare BELLOMO ITA 122,38 5 5
6 Jerry HILGERT LUX 95,32 7 6
7 Simon Gabriel IONIAN AUT 94,20 6 7

Italian Nationals Results

Senior Men

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Samuel CONTESTI SCB ITA 223.03 2 1
2 Paolo BACCHINI FOM ITA 182.62 1 2
3 Paul Bonifacio PARKINSON FORUM ITA 159.11 3 3
4 Saverio GIACOMELLI TRENT ITA 157.43 4 4
5 Filippo AMBROSINI FORUM ITA 142.02 5 5
6 Maurizio ZANDRON ICB ITA 139.18 6 6
7 Alessandro PEZZOLI OLYMP ITA 113.65 7 7
8 Cesare BELLOMO VALLE ITA 107.59 8 8
9 Christian RAPIS VALLE ITA 92.33 9 9

Junior Men

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Carlo Vittorio PALERMO TRENT ITA 127.62 4 1
2 Antonio PANFILI APF ITA 125.97 1 2
3 Giorgio SETTEMBRINI FORUM ITA 114.63 3 5
4 Matteo RIZZO OLYMP ITA 113.55 5 4
5 Alberto VANZ FORUM ITA 107.03 8 3
6 Mattia DALLA TORRE AGP ITA 105.04 6 6
7 Francesco BELLOMO VALLE ITA 101.12 2 9
8 Marco ZANDRON ISB ITA 99.27 7 7
9 Davide LORENZI SGC ITA 88.71 10 8
10 John Alexander VERUGGIO VAL ITA 85.04 9 10
11 Marco PAULETTI AGP ITA 83.93 11 11
0 Davide TREMEA IAF ITA 0.00

Senior Ladies

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Valentina MARCHEI SIS ITA 141.63 1 1
2 Francesca RIO FORUM ITA 131.36 3 2
3 Roberta RODEGHIERO SIS ITA 127.92 2 5
4 Carol BRESSANUTTI PAB ITA 126.84 5 3
5 Micol CRISTINI OLYMP ITA 125.90 4 4
6 Silvia LOVISON FOI ITA 120.13 6 6
7 Ilaria NOGARO PAT ITA 114.17 7 7
8 Caterina ANDERMARCHER TRENT ITA 107.75 10 8
9 Agnese GARLISI FORUM ITA 107.07 9 9
10 Alice GARLISI FORUM ITA 105.50 8 10
11 Victoria MANNI SIS ITA 98.73 11 11
12 Elena VANZ FORUM ITA 92.75 12 12
13 Deborah SACCHI FORUM ITA 90.17 13 13
14 Silvia MONTI GGR ITA 88.62 14 14
WD Carolina KOSTNER FAZ ITA

Junior Ladies

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Giada RUSSO ICT ITA 118.38 1 1
2 Sara CASELLA COURM ITA 113.22 2 2
3 Elettra Maria OLIVOTTO MERAN ITA 111.79 4 4
4 Guia Maria TAGLIAPIETRA COURM ITA 109.87 6 3
5 Giorgia GRAVINA ARTIS ITA 103.30 3 6
6 Kristina BOUSTAMANTE AGORA ITA 103.05 5 5
7 Silvia MARTINELLI TRENT ITA 94.35 7 8
8 Jana SAVINA PAB ITA 93.08 8 9
9 Alessandra CERNUSCHI FORUM ITA 92.94 9 7
10 Silvia GHERARDI FORUM ITA 89.82 11 10
11 Rebecca TALEVI ICT ITA 88.45 10 12
12 Chiara DE MARTIN USS ITA 87.09 13 11
13 Amanda GALATI PINER ITA 84.60 17 13
14 Alice BARDEL VALLE ITA 84.39 14 14
15 Alice LUCCISANO FORUM ITA 83.88 15 15
16 Naomi DE SIMONE FIEMM ITA 81.00 12 16
17 Alessia ZARDINI SGC ITA 78.91 16 17
18 Martina SCOCCIMARRO AGORA ITA 74.66 21 18
19 Martina MANZO FORUM ITA 73.84 20 19
20 Martina ZOLA OLYMP ITA 71.78 19 20
21 Caterina FRATTINI VARES ITA 69.35 18 23
22 Martina PELAGALLI AXEL ITA 68.06 22 21
23 Gaia MELILLO FIEMM ITA 61.31 23 22

Senior Pairs

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Stefania BERTON / Ondre HOTAREK SIS ITA 181.08 1 1
2 Carolina GILLESPIE / Luca DEMATTÈ SIS ITA 114.27 3 2
WD Nicole DALLA MONICA / Matteo GUARISE ITA

Junior Pairs

FPl. Name Club Nation Points SP FS
1 Giulia FORESTI / Leo Luca SFORZA OLYMP ITA 98.87 1 1
2 Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI FORUM ITA 78.00 3 2
3 Chiara LAFFRANCHI / Benjamin NAGGIAR SIS ITA 72.63 2 3
WD Bianca MANACORDA / Nicolò MACII SIS ITA

Senior Dance

FPl. Name Club Nation Points SD FD
1 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE FAZ ITA 172.31 1 1
2 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI AGORA ITA 141.06 2 3
3 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI FORUM ITA 137.79 3 2
WD Federica BERNARDI / Christopher MIOR FORUM ITA

Junior Dance

FPl. Name Club Nation Points SD FD
1 Sofia SFORZA / Francesco FIORETTI OLYMP ITA 118.00 1 1
2 Alessia BUSI / Andrea FABBRI AGORA ITA 104.15 2 3
3 Carolina MOSCHENI / Igor OGAY OLYMP/AGORA ITA 93.15 4 2
4 Francesca CAZZANIGA / Jona Terzo ORTENZI SGA ITA 91.33 3 4
5 Andreea Chiara VANDONE / Nik MIRZAKHANI FORUM ITA 65.61 5 5
6 Bianca TOMASI / Andrea MORRONE FORUM ITA 62.47 8 6
7 Serena CALDERONE / Alessandro GUAZZOLINI AGORA ITA 61.48 7 7
8 Federica LONGHI / Dario ZAFFARANA FORUM ITA 55.58 6 8
WD Valentina GABUSI / Daniele VERDI FORUM ITA