Dragon Trophy Results

Senior Men

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Damjan OSTOJIC BIH 156.71 1 1
2 Fabriczio CARRILLO MEX 104.95 2 2

Senior Ladies

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Dasa GRM SLO 126.03 2 1
2 Sabrina SCHULZ AUT 125.57 1 2
3 Nika CERIC SLO 113.59 3 3
4 Mirna LIBRIC CRO 104.96 5 4
5 Larisa VAN DER LINDEN NED 98.85 4 5
6 Ema LIPOVSCVAK CRO 83.39 6 6
7 Tea RUNJE CRO 65.14 8 7
8 Elizabeta PERNAR CRO 61.71 7 8
WD Melanie BRUNNER AUT

Junior Men

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Kristof BREZAR SLO 91.54 1 1
WD Manuel DRECHSLER AUT
WD Antonio PANFILI ITA

Junior Ladies

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Patricia GLESCIC SLO 131.99 1 1
2 Saara ASTOLA FIN 95.68 7 2
3 Justiina NIEMI FIN 95.22 5 3
4 Laura VAN DER LINDEN NED 91.21 3 6
5 Natascha ZANGL AUT 90.87 4 4
6 Lotta LEMETTI FIN 89.27 2 9
7 Vilma LEHTINEN FIN 86.67 6 10
8 Valentina MIKAC CRO 86.66 9 5
9 Naja FERKOV SLO 85.47 8 7
10 Pina UMEK SLO 83.62 10 8
11 Anna PLANK AUT 77.61 12 11
12 Zala PRESTOR SLO 75.75 13 12
13 Ursa KRUSEC SLO 75.03 11 13
14 Arijana TIRAK BIH 66.60 15 14
15 Klara JAGODIC SLO 64.43 14 15
16 Lorelaj LUKACIN CRO 22.74 16
WD Victoria PLUTALOVA AUT
WD Helena MADAREVIC CRO

Istanbul Cup Senior Results

Ladies
1 PATRICIA GLESCIC SLO 122,55 2 1
2 FLEUR MAXWELL LUX 117,19 1 4
3 ISABELLA PIEMAN BEL 115,55 3 2
4 KAAT VAN DAELE BEL 112,95 4 3
5 CHAE-YEON SUHR KOR 106,16 6 5
6 BIRCE ATABEY TUR 105,36 7 6
7 NIKA CERIC SLO 101,02 8 7
8 SABINA MARIUTA ROU 100,65 5 8
9 CLARA PETERS IRL 91,18 9 10
10 VIKTORIA PAVUK HUN 89,45 10 9
11 DIMITRA KORRI GRE 67,27 11 12
12 JUDIT GRICA HUN 62,17 13 11
13 LOWANNA GIBSON AUS 47,35 12 13

Men

1 DENIS TEN KAZ 220,83 1 1
2 MISHA GE UZB 202,84 3 2
3 KIM LUCINE MON 196,96 2 3
4 ABSAL RAKIMGALIEV KAZ 190,08 4 4
5 ZOLTAN KELEMEN ROU 175,39 6 5
6 DENIS WIECZOREK GER 161,12 5 6
7 ALI DEMIRBOGA TUR 152,67 7 7
8 OSMAN AKGUN TUR 146,39 8 8
9 MARTON MARKO HUN 138,41 9 9
10 BRADLEY MCLACHLAN AUS 119,65 11 10
11 CHARLES SHOU-SAN PAO TPE 109,50 12 11
12 ANDREW DODDS AUS 103,70 10 13
13 BLAKE ADAMS AUS 103,64 13 12

Ice Dance

1 JULIA ZLOBINA / ALEXEI SITNIKOV AZE 140,08 1 1
2 VALERIA STARYGINA / IVAN VOLOBUIEV RUS 132,10 2 4
3 TANJA KOLBE / STEFANO CARUSO GER 130,98 4 3
4 ALISA AGAFONOVA / ALPER UCAR TUR 129,80 5 2
5 IRINA BABCHENKO / VITALI NIKIFOROV UKR 127,24 3 6
6 CAROLINA HERMANN / DANIEL HERMANN GER 117,36 6 5
7 DORA TUROCZI / BALAZS MAJOR HUN 113,73 7 7
8 ALEXANDRA CHISTYAKOVA / DIMITAR LICHEV BUL 100,86 8 8
9 CORTNEY MANSOUR / DARYN ZHUNUSSOV KAZ 89,87 9 9

Skate Celje Junior Men and Ladies Results

Junior Men

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Antonio PANFILI ITA 39.20 18.07 21.13 4.38 4.06 4.06 4.25 4.38 0.00 #2
Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Antonio PANFILI ITA 75.06 33.32 43.74 4.56 4.06 4.38 4.31 4.56 2.00 #1
FPl. Name Nation Points SP FS
1 Antonio PANFILI ITA 114.26 1 1
WD Mislav BLAGOJEVIC CRO

Junior Ladies

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Patricia GLEŠÈIÈ SLO 42.82 23.42 19.40 5.00 4.56 4.81 5.00 4.88 0.00 #15
2 Sabrina SCHULZ AUT 39.99 22.04 17.95 4.75 4.19 4.44 4.50 4.56 0.00 #8
3 Mona-Lisa WEINBERGER AUT 34.09 18.64 15.45 3.81 3.69 3.81 4.06 3.94 0.00 #10
4 Pina UMEK SLO 31.96 15.26 16.70 4.38 4.00 4.06 4.19 4.25 0.00 #17
5 Nika ZAFRAN CRO 30.30 16.25 14.05 3.56 3.44 3.56 3.44 3.56 0.00 #13
6 Petra JURIÆ CRO 30.14 15.59 15.55 4.00 3.88 3.81 4.00 3.75 1.00 #1
7 Naja FERKOV SLO 29.78 15.33 14.45 3.63 3.38 3.56 3.75 3.75 0.00 #6
8 Valentina MIKAC CRO 27.02 14.82 13.20 3.19 3.19 3.31 3.31 3.50 1.00 #7
9 Helena MAÐAREVIÆ CRO 25.23 13.33 12.90 3.38 3.06 3.19 3.25 3.25 1.00 #5
10 Arijana TIRAK BIH 22.34 9.89 12.45 2.94 2.94 3.13 3.19 3.38 0.00 #2
11 Monia ALEKSIÆ CRO 21.55 9.95 12.60 3.25 3.13 3.13 3.13 3.13 1.00 #4
12 Zala PRESTOR SLO 20.92 9.57 12.35 3.25 2.94 3.00 3.19 3.06 1.00 #14
13 Urša KRUŠEC SLO 20.81 11.26 10.55 2.88 2.56 2.56 2.63 2.56 1.00 #16
14 Jovana TOMOVIÆ SRB 20.77 10.12 10.65 2.81 2.69 2.56 2.56 2.69 0.00 #3
15 Lorelaj LUKACIN CRO 20.12 10.42 11.70 3.06 2.69 2.88 2.94 3.06 2.00 #18
16 Elizabeta PERNAR CRO 19.52 8.92 10.60 2.75 2.56 2.50 2.75 2.69 0.00 #9
17 Tea RUNJE CRO 17.13 9.33 10.80 2.94 2.44 2.69 2.81 2.63 3.00 #11
Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Patricia GLEŠÈIÈ SLO 81.89 39.39 42.50 5.31 5.06 5.31 5.44 5.44 0.00 #16
2 Sabrina SCHULZ AUT 80.08 40.57 39.51 5.06 4.75 4.88 4.94 5.06 0.00 #13
3 Mona-Lisa WEINBERGER AUT 61.26 30.84 31.42 4.06 3.75 3.88 4.06 3.88 1.00 #12
4 Pina UMEK SLO 56.72 25.00 32.72 4.19 3.88 4.06 4.19 4.13 1.00 #14
5 Valentina MIKAC CRO 52.60 27.99 25.61 3.50 2.94 3.25 3.13 3.19 1.00 #10
6 Nika ZAFRAN CRO 51.24 22.83 28.41 3.63 3.44 3.56 3.69 3.44 0.00 #17
7 Naja FERKOV SLO 50.78 23.35 27.43 3.63 3.38 3.31 3.44 3.38 0.00 #11
8 Petra JURIÆ CRO 48.50 20.69 29.81 3.88 3.69 3.56 3.81 3.69 2.00 #15
9 Helena MAÐAREVIÆ CRO 45.65 22.04 24.61 3.38 2.94 3.00 3.06 3.00 1.00 #6
10 Arijana TIRAK BIH 41.05 16.74 24.31 3.06 3.00 2.94 3.13 3.06 0.00 #7
11 Urša KRUŠEC SLO 40.76 19.46 22.30 3.00 2.69 2.75 2.81 2.69 1.00 #3
12 Lorelaj LUKACIN CRO 40.58 19.47 23.11 3.06 2.94 2.75 2.88 2.81 2.00 #2
13 Jovana TOMOVIÆ SRB 40.08 18.27 22.81 3.19 2.81 2.88 2.69 2.69 1.00 #4
14 Tea RUNJE CRO 38.86 17.15 22.71 3.00 2.69 2.81 2.81 2.88 1.00 #1
15 Elizabeta PERNAR CRO 35.66 15.53 21.13 2.88 2.56 2.50 2.63 2.63 1.00 #5
16 Zala PRESTOR SLO 32.71 15.09 21.62 2.94 2.63 2.56 2.75 2.63 4.00 #8
17 Monia ALEKSIÆ CRO 27.42 10.92 20.50 2.81 2.44 2.31 2.69 2.56 4.00 #9
FPl. Name Nation Points SP FS
1 Patricia GLEŠÈIÈ SLO 124.71 1 1
2 Sabrina SCHULZ AUT 120.07 2 2
3 Mona-Lisa WEINBERGER AUT 95.35 3 3
4 Pina UMEK SLO 88.68 4 4
5 Nika ZAFRAN CRO 81.54 5 6
6 Naja FERKOV SLO 80.56 7 7
7 Valentina MIKAC CRO 79.62 8 5
8 Petra JURIÆ CRO 78.64 6 8
9 Helena MAÐAREVIÆ CRO 70.88 9 9
10 Arijana TIRAK BIH 63.39 10 10
11 Urša KRUŠEC SLO 61.57 13 11
12 Jovana TOMOVIÆ SRB 60.85 14 13
13 Lorelaj LUKACIN CRO 60.70 15 12
14 Tea RUNJE CRO 55.99 17 14
15 Elizabeta PERNAR CRO 55.18 16 15
16 Zala PRESTOR SLO 53.63 12 16
17 Monia ALEKSIÆ CRO 48.97 11 17
WD Izabela ÈERKUÆ CRO