Sarajevo Open Senior Ladies Results

Short Program

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Nika CERIC SLO 46.33 25.67 20.66 5.33 4.83 5.17 5.25 5.25 0.00 #3
2 Birce ATABEY TUR 44.68 23.96 20.72 5.50 4.83 5.42 5.08 5.08 0.00 #6
3 Rebecka EMANUELSSON SWE 42.97 24.23 19.74 5.08 4.67 4.75 5.17 5.00 1.00 #9
4 Reyna HAMUI MEX 40.83 20.93 20.90 5.33 4.83 5.08 5.33 5.58 1.00 #10
5 Halvin HELERY EST 38.63 20.43 18.20 4.92 4.25 4.50 4.50 4.58 0.00 #4
6 Olivia TUUVA FIN 36.79 18.53 18.26 4.92 4.50 4.33 4.50 4.58 0.00 #5
7 Eveliina VILJANEN FIN 35.52 16.58 19.94 5.08 4.67 4.83 5.17 5.17 1.00 #7
8 Ema LIPOVSCAK CRO 25.93 9.95 15.98 4.25 3.83 3.75 4.08 4.08 0.00 #2
9 Helena MADAREVIC CRO 18.45 7.19 13.26 3.75 3.00 3.33 3.17 3.33 2.00 #8

Free Skate

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CH IN Deduction
StN.
1 Rebecka EMANUELSSON SWE 82.11 42.44 40.67 5.17 4.75 5.17 5.08 5.25 1.00 #9
2 Halvin HELERY EST 77.94 38.67 40.27 5.25 4.75 5.00 5.00 5.17 1.00 #6
3 Reyna HAMUI MEX 77.12 37.72 40.40 5.33 4.58 5.17 5.00 5.17 1.00 #5
4 Eveliina VILJANEN FIN 76.46 36.27 41.19 5.25 4.83 5.33 5.08 5.25 1.00 #4
5 Olivia TUUVA FIN 75.19 37.52 38.67 5.08 4.50 4.92 4.75 4.92 1.00 #3
6 Nika CERIC SLO 69.70 31.56 40.14 5.25 4.67 4.83 5.17 5.17 2.00 #7
7 Birce ATABEY TUR 67.45 29.32 38.13 5.08 4.42 4.75 4.75 4.83 0.00 #8
8 Ema LIPOVSCAK CRO 47.89 17.43 31.46 4.25 3.58 3.92 3.83 4.08 1.00 #2
9 Helena MADAREVIC CRO 42.55 17.35 25.20 3.50 2.83 3.25 3.00 3.17 0.00 #1

Total

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Rebecka EMANUELSSON SWE 125.08 3 1
2 Reyna HAMUI MEX 117.95 4 3
3 Halvin HELERY EST 116.57 5 2
4 Nika CERIC SLO 116.03 1 6
5 Birce ATABEY TUR 112.13 2 7
6 Eveliina VILJANEN FIN 111.98 7 4
7 Olivia TUUVA FIN 111.98 6 5
8 Ema LIPOVSCAK CRO 73.82 8 8
9 Helena MADAREVIC CRO 61.00 9 9

Swedish Nationals Junior Results

Junior Men

FPl. Name Club Points SP FS
1 Nicky OBREYKOV KKSol 136.67 3 1
2 John-Olof HALLMAN LanKK 129.97 2 2
3 Marcus BJÖRK MalKK 126.73 1 3
4 Gustav ROLL JönSK 102.32 4 4
5 Anton RÖNNFORS MölKK 100.19 5 5
6 Ramtin GHASSEMI KKSol 89.31 6 6
7 Morgan KARLSSON MörKK 78.37 7 7
8 Albin BOUDRÉE VäxKK 75.20 8 8

Junior Ladies

FPl. Name Club Points SP FS
1 Rebecka EMANUELSSON DreKA 128.83 2 1
2 Josefin TALJEGÅRD GötKK 128.73 1 2
3 Felicia ANDERSSON SköKK 121.07 4 3
4 Elin HALLBERG UddKF 119.33 5 4
5 Natasja REMSTEDT LanKK 115.08 7 5
6 Johanna WICK ÄltIF 113.51 6 6
7 Gabriella JOSEFSSON LanKK 110.41 3 7
8 Klara FRÖBERG KKSol 100.91 9 9
9 Melanie KAJANNE-KÄLLSTRÖM IFKHe 98.74 13 8
10 Myrtel SALDEEN MalKK 98.65 12 10
11 Felicia BRUCE ÖrnKK 97.16 11 13
12 Nora FALK LunKK 96.34 15 12
13 Pernilla SÖDERHOLM MalKK 95.91 8 16
14 Clara CALLNE LulKK 95.19 17 11
15 Nicole SVENSSON MalKK 93.42 10 18
16 Linnea BOHWALLI SköKK 90.37 19 14
17 Natalie BLOM LanKK 89.32 14 21
18 Esmeralda ANDERSSON TyKK 88.78 18 17
19 Olivia JENGARD TibKK 88.68 16 20
20 Elin SIEVERT LinKF 88.33 22 15
21 Clara ZARING MölKK 83.38 21 22
22 Anna HALLGREN ÄltIF 83.38 20 23
23 Jennifer KVIST LerKK 83.05 24 19
24 Lina SKÖLDBERG VäxKK 79.56 23 24

Junior Pairs

FPl. Name Club Points SP FS
1 Elsa WIDÉN / Alexander BACKLUND GävKK/SKGav 58.23 1 1

Skate Helena Results

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Rebecka EMANUELSSON SWE 110.03 5 1
2 Elin HALLBERG SWE 96.60 1 2
3 Eline ANTHONISSEN BEL 93.88 2 3
4 Silvia GHERARDI ITA 91.68 6 4
5 Valentina MIKAC CRO 85.54 10 5
6 Pina UMEK SLO 85.46 4 7
7 Sandra RISTIVOJEVIC SRB 84.55 3 9
8 Petra JURIC CRO 82.94 7 6
9 Naja FERKOV SLO 81.30 9 8
10 Nika ZAFRAN CRO 80.80 8 10
11 Ursa KRUSEC SLO 68.42 14 11
12 Lorelaj LUKACIN CRO 67.91 11 13
13 Izabela CERKUC CRO 66.42 13 12
14 Jelena TADIC SRB 65.26 12 14
15 Nina BREZAR SLO 59.79 15 15
16 Mina KATIC SRB 58.01 17 16
17 Jovana TOMOVIC SRB 56.71 16 18
18 Lara VAH SLO 55.57 18 17
19 Eva REBEC SLO 51.32 19 19
WD Katarina KNEZEVIC SRB

Junior Men

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Kristof BREZAR SLO 85.29 1 1
WD Kristof FORGO HUN

 

Crystal Skate of Romania Junior Results

JUNIOR MEN FINAL RESULT
1 JAMIE WITHEMAN GBR 138.92 1 2
2 OSMAN AKGUN TUR 136.22 2 1
3 CHARLIE PARRY-EVANS GBR 113.15 3 3
4 GIORGIO SETTEMBRINI ITA 104.88 4 4
5 SIMON GABRIEL IONIAN AUS 92.18 5 5
6 ABISH BAITKANOV KAZ 81.49 6 6

JUNIOR LADIES FINAL RESULT
1 REBECKA EMANELSSON SWE 105.05 1 1
2 ANNA HOMANN AUT 90.12 2 2
3 REGINA GLAZMAN KAZ 82.60 3 3
4 DANIELA STOEVA BUL 77.59 5 4
5 BERNADETT SZAKACS HUN 64.90 4 5

JUNIOR ICE DANCE FINAL RESULT
1 TAMARA TUROCZI / DANIEL MAJER HUN 78.65 1 2
2 EVGENIA TKACHENKA / YURY HULITSKI BLR 76.17 2 1