Pavel Roman Memorial Senior Dance Results

Short Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Barbora SILNA / Juri KURAKIN AUT 53.60 29.60 24.00 5.92 5.83 6.08 5.92 6.25 0.00 #3
2 Cortney MANSOUR / Michal CESKA CZE 47.67 24.07 23.60 5.75 5.75 5.92 6.00 6.08 0.00 #6
3 Beatrice TOMCZAK / Damian BINKOWSKI POL 46.09 25.03 21.06 5.17 5.08 5.33 5.33 5.42 0.00 #2
4 Laureline AUBRY / Kevin BELLINGRAD FRA 43.55 22.83 20.72 5.00 5.08 5.33 5.25 5.25 0.00 #5
5 Katarina PAICE / Iurii IEREMNKO SUI 41.26 22.20 20.06 5.00 5.00 4.92 5.08 5.08 1.00 #7
6 Anna POSTRYBAILO / Edwin SIWKOWSKI POL 40.73 20.19 20.54 5.17 5.00 5.25 5.17 5.08 0.00 #4
7 Anastasiia SAFRONOVA / Ilia ZIMIN RUS 40.06 20.20 19.86 4.83 5.00 5.17 5.08 4.75 0.00 #8
8 Beatrix PIPEK / Jozsef KALMAN HUN 26.57 11.77 14.80 3.75 3.42 3.67 3.83 3.83 0.00 #1

Free Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Deduction
StN.
1 Barbora SILNA / Juri KURAKIN AUT 77.00 39.70 38.30 6.00 6.17 6.50 6.58 6.67 1.00 #6
2 Cortney MANSOUR / Michal CESKA CZE 72.40 37.50 35.90 5.83 5.75 6.00 6.17 6.17 1.00 #8
3 Laureline AUBRY / Kevin BELLINGRAD FRA 70.70 38.40 32.30 5.42 5.25 5.42 5.42 5.42 0.00 #7
4 Beatrice TOMCZAK / Damian BINKOWSKI POL 66.47 34.67 31.80 5.25 5.17 5.25 5.42 5.42 0.00 #5
5 Anna POSTRYBAILO / Edwin SIWKOWSKI POL 63.80 32.10 31.70 5.33 5.17 5.25 5.33 5.33 0.00 #4
6 Katarina PAICE / Iurii IEREMNKO SUI 61.07 32.87 28.20 4.67 4.50 4.75 4.83 4.75 0.00 #3
7 Anastasiia SAFRONOVA / Ilia ZIMIN RUS 58.70 32.50 27.20 4.50 4.42 4.67 4.75 4.33 1.00 #1
8 Beatrix PIPEK / Jozsef KALMAN HUN 44.20 20.80 23.40 3.83 3.75 4.00 3.92 4.00 0.00 #2

Total

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Barbora SILNA / Juri KURAKIN AUT 130.60 1 1
2 Cortney MANSOUR / Michal CESKA CZE 120.07 2 2
3 Laureline AUBRY / Kevin BELLINGRAD FRA 114.25 4 3
4 Beatrice TOMCZAK / Damian BINKOWSKI POL 112.56 3 4
5 Anna POSTRYBAILO / Edwin SIWKOWSKI POL 104.53 6 5
6 Katarina PAICE / Iurii IEREMNKO SUI 102.33 5 6
7 Anastasiia SAFRONOVA / Ilia ZIMIN RUS 98.76 7 7
8 Beatrix PIPEK / Jozsef KALMAN HUN 70.77 8 8

Austrian National Results

Ladies

FPl. Name Club Points SP FS
1 Kerstin FRANK WEV 151.61 1 1
2 Belinda SCHÖNBERGER EKE 144.89 2 2
3 Miriam ZIEGLER EKE 128.58 3 3
4 Victoria HÜBLER CEV 125.47 4 4
5 Christina GRILL WEG 110.54 5 6
6 Melanie BRUNNER SAK 107.18 6 5
7 Anita KAPFERER ESI 101.64 7 7

Men

FPl. Name Club Points SP FS
1 Viktor PFEIFER EVD 200.07 1 1
2 Manuel KOLL EVG 169.87 2 2
3 Severin KIEFER EIS 149.05 3 3
4 Mario-Rafael IONIAN ESF 140.45 4 4

Pairs

FPl. Name Club Points SP FS
1 Stina MARTINI / Severin KIEFER GEV/EIS 122.17 1 1

Dance

FPl. Name Club Points SD FD
1 Barbora SILNA / Juri KURAKIN GEV 118.67 2 1
2 Kira GEIL / Tobias EISENBAUER CEV/EVH 114.80 1 2