Three Nationals Results

Senior Ladies

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Agata KRYGER
MKS Axel Torun
POL 123.22 4 2
2 Nicole RAJICOVA
SKP Bratislava
SVK 122.53 6 1
3 Laura RASZYKOVA
HC Ocelari Triniec
CZE 117.42 3 3
4 Klara SVETLIKOVA
SK Kraso Uh.Hradiste
CZE 116.05 2 4
5 Jana COUFALOVA
BK LRC Ostrava
CZE 114.10 1 5
6 Alexandra KUNOVA
SKP Bratislava
SVK 110.24 7 6
7 Dominika MURCKOVA
Kraso Hamikovo
SVK 105.02 9 7
8 Eliska BREZINOVA
TJ Stadion Brno
CZE 99.44 5 8
9 Aneta MICHALEK
UKLF Unia Oswiecim
POL 93.97 8 9
10 Marta OLCZAK
UKS Nowy Marymont Warszawa
POL 77.62 10 10
11 Karolina GUTOVA
Iskra Banska Bystrica
SVK 72.79 11 11
12 Urszula RESZKA
MUKS Euro6 Warszawa
POL 66.61 12 12

Senior Men

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Tomas VERNER
BK Ceske Budejovice
CZE 229.55 1 1
2 Pavel KASKA
USK Praha
CZE 182.95 3 2
3 Patrick MYZYK
GKS Stoczniowiec Gdansk
POL 173.70 4 3
4 Kamil BIALAS
UKLF Unia Oswiecim
POL 152.92 8 4
5 Kamil DYMOWSKI
UKLF Unia Oswiecim
POL 146.66 5 5
6 Marco ZAKOURIL
BK Variace Liberec
CZE 135.39 6 7
7 Marco KLEPOCH
SKP Bratislava
SVK 135.09 9 6
8 Krzysztof GALA
MKL Lodz
POL 134.53 7 8
9 Lukasz PAZDRO
UKLF Unia Oswiecim
POL 126.92 10 10
10 Edwin SIWKOWSKI
UKS Salchof Warszawa
POL 124.80 11 9
11 Martin KRHOVJAK
KK Orlova
CZE 107.07 13 11
WD Michal BREZINA
TJ Stadion Brno
CZE      
WD Petr COUFAL
BK LRC Ostrava

Pairs

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Marcelina LECH / Jakub TYC
MKS Axel Torun
POL 100.77 1 1
2 Marya KOZINA / Janusz KARWETA
UKLF Unia Oswiecim
POL 93.76 2 2

Ice Dance

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Lucie MYSLIVECKOVA / Neil BROWN
Kraso Breclav / Kraso Breclav
CZE 125.05 1 1
2 Alexandra ZVORYGINA / Maciej BERNADOWSKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 121.73 3 2
3 Justyna PLUTOWSKA / Piotr GERBER
GKS Stoczniowiec Gdansk / GKS Stoczniowiec Gdansk
POL 120.56 4 3
4 Gabrela KUBOVA / Matej NOVAK
TJ Stadion Brno / USK Praha
CZE 111.68 2 4
5 Natalia KALISZEK / Michal KALISZEK
MKS Axel Torun / MKS Axel Torun
POL 97.68 5 5

Junior Dance

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA
USK Praha / Kraso Decin
CZE 116.78 1 1
2 Jana CEJKOVA / Alexandr SINICYN
BK Variace Liberec / USK Praha
CZE 108.37 2 2
3 Katerina KONICKOVA / Matej LANG
BK Uhersky Brod / TJ Stadion Brno
CZE 90.23 3 3
4 Joanna ZAJAC / Cezary ZAWADZKI
MKL Lodz
POL 84.22 5 4
5 Mariya UKOLOVA / Jaroslav BRTEK
USK Praha
CZE 83.12 4 5