Upper Great Lakes Regional Results

Novice Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 14 Bradie Tennell, Wagon Wheel FSC 1 38.07 1 71.11 109.18
2 15 Michelle Hedges, FSC of Bloomington 2 36.51 3 65.22 101.73
3 13 Lauren Townsend, DuPage FSC 3 32.09 2 66.35 98.44
4 8 Makala Arn, Rockford SC 9 28.96 4 62.55 91.51
5 12 Samantha Puhl, Wisconsin FSC 4 31.28 6 58.51 89.79
6 6 Claire Burner, Northern Ice SC 7 29.63 5 59.23 88.86
7 4 Brooke Hertzfeldt, Southern Wisconsin FSC 12 28.12 7 55.90 84.02
8 10 Nicole Otto, Southport SC 8 29.48 8 52.38 81.86
9 9 Kaitlyn Young, DuPage FSC 6 31.06 12 49.72 80.78
10 7 Marina Bolam, Northern Ice SC 10 28.67 9 51.80 80.47
11 2 Emily Soto, Fond Du Lac FSC 11 28.22 10 51.40 79.62
12 3 Noelle Kirkman, DuPage FSC 13 27.81 11 51.12 78.93
13 11 Diana Kazimierski, DuPage FSC 5 31.24 13 47.02 78.26
14 1 Jessica Mooncotch, DuPage FSC 14 27.07 15 45.70 72.77
15 5 Cailyn Johnson, Rochester FSC 15 23.95 14 45.87 69.82
Junior Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 17 Barbie Long, Illinois Valley FSC 1 49.70 1 101.23 150.93
2 18 Isabella Dow, DuPage FSC 2 42.20 2 83.93 126.13
3 15 Margaux Guysinger, Skokie Valley SC 8 35.81 3 77.20 113.01
4 21 Rachel Chang, Skokie Valley SC 4 39.85 4 72.87 112.72
5 20 Kaitrin Colby, DuPage FSC 3 41.60 5 68.32 109.92
6 19 Vivian Yim, DuPage FSC 5 39.51 6 65.12 104.63
7 14 Hanna Johnson, FSC of Bloomington 7 37.18 7 59.92 97.10
8 11 Tara Lorenz, Duluth FSC 9 33.57 10 58.11 91.68
9 8 Sara Harris, Skokie Valley SC 12 31.68 8 59.70 91.38
10 6 Rachel Musselwhite, Skokie Valley SC 14 30.25 9 59.56 89.81
11 10 Michelle Lee, Shattuck – St Mary’s 13 31.15 12 53.17 84.32
12 16 Ariana Grymski, DuPage FSC 6 38.39 19 45.32 83.71
13 12 Diane Muting, DuPage FSC 10 32.21 14 50.73 82.94
14 7 Madeline Aybar, Skokie Valley SC 15 29.07 11 53.18 82.25
15 13 Dana Hughes, Northern Ice SC 11 31.71 18 48.37 80.08
16 5 Katie Mullan, DuPage FSC 17 26.26 13 51.95 78.21
17 9 Karen Tom, DuPage FSC 16 28.76 16 48.96 77.72
18 4 Mia Jawor, DuPage FSC 18 25.82 15 49.95 75.77
19 1 Aimee Evans, Northern Ice SC 20 24.94 17 48.73 73.67
20 3 Caitlin Wong, DuPage FSC 21 24.21 20 39.94 64.15
21 2 Rachel Lenz, Valley FSC 19 25.53 21 34.18 59.71
WD Lane Nicolay, Rochester FSC
Senior Ladies
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 13 Kiri Baga, FSC of Bloomington 1 53.12 1 95.86 148.98
2 11 Carly Gold, Wagon Wheel FSC 2 49.90 2 95.07 144.97
3 12 Jessica Young, DuPage FSC 4 46.87 3 86.09 132.96
4 16 Lexis Verhulst, FSC of Madison 3 49.38 6 77.60 126.98
5 10 Ola Czyzewski, DuPage FSC 7 37.83 4 79.39 117.22
6 14 Maggie Hausmann, Shattuck – St Mary’s 6 38.86 5 78.28 117.14
7 9 Kjerstyn Hall, Duluth FSC 9 32.19 7 76.26 108.45
8 8 Stephanie Lecheler, DuPage FSC 8 33.69 8 70.22 103.91
9 15 Dana Sivak, DuPage FSC 5 39.59 12 62.03 101.62
10 7 Haekyung Moon, Shattuck – St Mary’s 10 31.56 9 65.78 97.34
11 3 McKenna Wilson, Elk River FSC 13 29.70 10 63.35 93.05
12 6 Lili Malone, Skokie Valley SC 11 30.25 11 62.17 92.42
13 5 Hailey Bork, St Paul FSC 14 26.77 14 57.49 84.26
14 2 Berlin Sohn, Duluth FSC 12 30.17 15 52.92 83.09
15 4 Bailey Ciaramella, Shattuck – St Mary’s 16 22.72 13 60.25 82.97
16 1 Victoria Wahlquist, St Paul FSC 15 26.19 16 39.75 65.94
WD Gina Gilderman, Shattuck – St Mary’s
Novice Men
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 8 Tomoki Hiwatashi, DuPage FSC 1 46.19 1 100.62 146.81
2 5 Daniel Kulenkamp, St Paul FSC 3 40.12 2 84.99 125.11
3 6 Nicholas Vrdoljak, DuPage FSC 2 45.13 3 78.64 123.77
4 7 Spencer Simon, Skokie Valley SC 4 35.76 4 78.05 113.81
5 3 Alex Mains, DuPage FSC 8 25.68 5 57.78 83.46
6 2 Xavier Buhman, Braemar-City of Lakes FSC 5 30.58 6 51.85 82.43
7 1 Richard Kahn, Shattuck – St Mary’s 6 29.76 7 50.58 80.34
WD Brandon Kozlowski, Skokie Valley SC 7 26.95
Junior Men
Place Start No. Name Short Program Free Skate Total Score
Place Score Place Score
1 8 Jordan Moeller, Northern Ice SC 1 57.73 1 120.07 177.80
2 7 Brian Krentz, Skokie Valley SC 2 52.89 2 104.71 157.60
3 6 Ben Jalovick, FSC of Bloomington 4 47.20 3 97.27 144.47
4 5 Cale Ambroz, FSC of Bloomington 3 48.42 4 90.69 139.11
5 3 Ryan Santee, Rochester FSC 7 39.27 5 82.01 121.28
6 2 Kyle Shropshire, Wagon Wheel FSC 5 43.39 7 73.57 116.96
7 4 Christiaan Burner, Northern Ice SC 6 41.36 8 73.47 114.83
8 1 Ryan Otto, Southport SC 8 31.54 6 78.37 109.91
Senior Men
Place Start No. Name Short Program EXHIBITION Free Skate EXHIBITION Total Score
Place Score Place Score
1 1 Jason Brown, Skokie Valley SC 1 65.45 1 149.09 214.54