Winter Universiade Dance Results

Short Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Ded.
StN.
1 CARRON Pernelle / JONES Lloyd FRA 60.35 31.80 28.55 7.10 6.85 7.35 7.15 7.20 0.00 #10
2 SINITSINA Victoria / ZHIGANSHIN Ruslan RUS 57.05 28.60 28.45 7.10 6.95 7.15 7.05 7.25 0.00 #16
3 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei AZE 56.80 28.40 28.40 7.05 6.85 7.10 7.30 7.15 0.00 #11
4 MONKO Ksenia / KHALIAVIN Kirill RUS 53.64 26.40 27.24 7.05 6.70 6.85 6.70 6.75 0.00 #13
5 TESTA Federica / CSOLLEY Lukas SVK 52.54 29.30 24.24 6.00 5.75 6.15 6.25 6.10 1.00 #2
6 STEPANOVA Alexandra / BUKIN Ivan RUS 51.04 25.30 25.74 6.40 6.25 6.55 6.50 6.45 0.00 #5
7 HURTADO Sara / DIAZ Adria ESP 50.32 25.30 25.02 6.20 5.85 6.35 6.45 6.35 0.00 #8
8 BERNARDI Federica / MIOR Christopher ITA 46.92 25.00 21.92 5.40 5.35 5.55 5.70 5.40 0.00 #4
9 ALESSANDRINI Lorenza / VATURI Simone ITA 45.99 23.32 23.67 5.85 5.70 6.15 6.05 5.85 1.00 #14
10 HEEKIN-CANEDY Siobhan / DUN Dmitri UKR 44.34 21.20 23.14 5.80 5.60 5.80 5.90 5.80 0.00 #7
11 TUROCZI Dora / MAJOR Balazs HUN 44.22 22.80 21.42 5.30 5.05 5.45 5.65 5.30 0.00 #9
12 FROLENKOVA Nadezhda / NIKIFOROV Vitali UKR 41.21 21.20 20.01 5.25 4.85 4.85 5.20 4.85 0.00 #1
13 WANG Shiyue / LIU Xinyu CHN 40.71 20.90 20.81 5.35 4.95 5.30 5.25 5.15 1.00 #3
14 ZHANG Yiyi / WU Nan CHN 39.92 20.50 19.42 5.05 4.75 4.85 5.00 4.65 0.00 #6
15 ZHAO Yue / LIU Chang CHN 37.04 17.30 19.74 5.10 4.70 5.10 5.00 4.80 0.00 #15
16 ROBLEDO Celia / FENERO Luis ESP 34.81 16.90 17.91 4.70 4.20 4.55 4.65 4.30 0.00 #12

Free Dance

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CC IT Ded.
StN.
1 CARRON Pernelle / JONES Lloyd FRA 93.30 47.40 46.90 7.75 7.55 7.95 8.00 8.05 1.00 #15
2 TESTA Federica / CSOLLEY Lukas SVK 89.07 47.30 41.77 6.85 6.75 7.10 7.25 7.05 0.00 #10
3 STEPANOVA Alexandra / BUKIN Ivan RUS 88.24 45.84 42.40 7.05 6.85 7.25 7.15 7.20 0.00 #9
4 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei AZE 85.86 42.90 42.96 7.25 7.00 7.20 7.30 7.15 0.00 #13
5 SINITSINA Victoria / ZHIGANSHIN Ruslan RUS 85.45 44.08 45.37 7.55 7.50 7.45 7.75 7.60 4.00 #16
6 ALESSANDRINI Lorenza / VATURI Simone ITA 82.23 45.04 38.19 6.25 6.10 6.55 6.60 6.55 1.00 #5
7 MONKO Ksenia / KHALIAVIN Kirill RUS 81.75 39.10 42.65 7.15 6.95 6.95 7.45 7.15 0.00 #14
8 HEEKIN-CANEDY Siobhan / DUN Dmitri UKR 74.37 37.64 36.73 6.20 5.90 6.15 6.30 6.20 0.00 #8
9 HURTADO Sara / DIAZ Adria ESP 74.33 35.42 38.91 6.45 6.20 6.50 6.70 6.80 0.00 #12
10 TUROCZI Dora / MAJOR Balazs HUN 71.27 37.48 33.79 5.55 5.60 5.60 5.75 5.70 0.00 #7
11 FROLENKOVA Nadezhda / NIKIFOROV Vitali UKR 64.44 33.40 32.04 5.35 5.20 5.35 5.60 5.30 1.00 #6
12 BERNARDI Federica / MIOR Christopher ITA 62.98 29.60 34.38 5.70 5.60 5.65 6.05 5.75 1.00 #11
13 WANG Shiyue / LIU Xinyu CHN 62.17 33.60 29.57 5.15 4.90 5.00 4.85 4.70 1.00 #2
14 ZHAO Yue / LIU Chang CHN 62.08 34.20 27.88 4.70 4.60 4.65 4.75 4.55 0.00 #1
15 ZHANG Yiyi / WU Nan CHN 61.76 33.50 29.26 5.05 4.80 5.00 4.90 4.65 1.00 #3
16 ROBLEDO Celia / FENERO Luis ESP 55.02 30.58 25.44 4.25 4.10 4.25 4.50 4.20 1.00 #4

Total

FPl. Name Nation Points SD FD
1 CARRON Pernelle / JONES Lloyd
FRA
153.65 1 1
2 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei
AZE
142.66 3 4
3 SINITSINA Victoria / ZHIGANSHIN Ruslan
RUS
142.50 2 5
4 TESTA Federica / CSOLLEY Lukas
SVK
141.61 5 2
5 STEPANOVA Alexandra / BUKIN Ivan
RUS
139.28 6 3
6 MONKO Ksenia / KHALIAVIN Kirill
RUS
135.39 4 7
7 ALESSANDRINI Lorenza / VATURI Simone
ITA
128.22 9 6
8 HURTADO Sara / DIAZ Adria
ESP
124.65 7 9
9 HEEKIN-CANEDY Siobhan / DUN Dmitri
UKR
118.71 10 8
10 TUROCZI Dora / MAJOR Balazs
HUN
115.49 11 10
11 BERNARDI Federica / MIOR Christopher
ITA
109.90 8 12
12 FROLENKOVA Nadezhda / NIKIFOROV Vitali
UKR
105.65 12 11
13 WANG Shiyue / LIU Xinyu
CHN
102.88 13 13
14 ZHANG Yiyi / WU Nan
CHN
101.68 14 15
15 ZHAO Yue / LIU Chang
CHN
99.12 15 14
16 ROBLEDO Celia / FENERO Luis
ESP
89.83 16 16